Український моряк, який намагався потопити яхту російського олігарха, вступив до лав ЗСУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Український моряк Тарас Остапчук, який у перші дні війни підтопив розкішну яхту російського корупціонера Олександра Міхєєва, повернувся до України та вступив до ЗСУ. Він зробив це 27 лютого, як тільки іспанська влада відпустила його без пред’явлення звинувачень.

У розмові з журналістами CNN 55-річний моряк розповів, що працював головним інженером на “Леді Анастасії” протягом 10 років. Але 26 лютого 2022 року, коли судно пришвартувалося до іспанського острова Майорка в Середземному морі, все змінилося, передає Обозреватель.

Тоді Остапчук побачив повідомлення ЗМІ про ракетний удар Росії по житловому будинку в його рідному Києві. Йшлося про обстріляну багатоповерхівку в районі аеропорту “Жуляни”, коли у фасаді будівлі на верхніх поверхах буквально утворилася діра.

Моряк заявив: у той момент він згадав, що квартира його сім’ї в українській столиці розташована у схожому будинку.

“Я подумав, що мій будинок може бути наступним”, – зізнався Остапчук. Саме тоді він вирішив затопити яхту.

“Це був мій перший крок у війни з Росією”, – зазначив він.

Як пояснив моряк, власник яхти “Леді Анастасія” – олігарх Олександр Міхєєв, виконавчий директор російської збройової компанії “Рособоронекспорт”. Остання продає все: від вертольотів до танків, ракетних систем і підводних човнів.

Тому Остапчук попрямував до машинного відділення судна, де відкрив клапан, з’єднаний із корпусом корабля. Коли всередину ринула вода, він пішов у каюту екіпажу, де відкрив ще один клапан.

“Окрім мене на борту було ще три члени екіпажу. Я оголосив їм, що човен тоне, і вони повинні бігти”, – згадав моряк. Колеги Остапчука викликали портову владу та поліцію.

Моряка на якийсь час затримали.

“Я зробив заяву в поліцію, що намагався потопити човен на знак політичного протесту проти російської агресії”, – розповів він.

Зараз чоловік служить в армії, сподіваючись, що це наблизить перемогу України.

“Ти повинен обрати. Або ти з Україною, або ні. Ти повинен обрати, чи буде Україна, чи в тебе буде робота… Мені не потрібна робота, якщо в мене не буде України”, – наголосив Остапчук.