У “Тузлівських лиманах” на Одещині оселились близько 1500 рожевих пеліканів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У національному природному парку “Тузлівські лимани” на Одещині зараз мешкають близько 1500 рожевих пеліканів.

Про це повідомив начальника науково-дослідного відділу парку Іван Русєв.

“Зараз в НПП “Тузлівські лимани” маємо біля 1500 рожевих пеліканів. Більшу частину доби вони полюють на Тузлівських лиманах та відпочивають. Багато часу вони витрачають на догляд за собою – чисткою пір’я. Тому і виглядають завжди яскраво і фотогенічно для зацікавлених туристів.”, – написав він у Фейсбуці.

Фото Ivan Rusev

Фото Ivan Rusev

Національний природний парк “Тузлівські лимани” створений 01.01.2010 року указом президента України Віктора Ющенка з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів Північного Причорномор’я.

В структурі парку є науково-дослідний центр, де вивчають флору та фауну краю. Понад 700 видів рослин вивчають ботаніки, а понад 260 видів птахів — орнітологи. Також тут є спеціалісти, які вивчають амфібій, рептилій, ссавців, комах тощо.

До території національного природного парку «Тузлівські лимани» погоджено в установленому порядку включення 27865 гектарів земель державної власності, а саме: 2022 гектара земель запасу (у тому числі 316,831 гектара земель Піщаної коси Чорного моря та 1705,169 гектара земель водного фонду (частина лиманів Шагани, Алібей та Бурнас), що надаються національному природному парку в постійне користування, і 25843 гектара земель (у тому числі 3233,18 гектара земель запасу, 541 гектара земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Саратське лісове господарство», 21186,03 гектара земель водного фонду (частина лиманів Шагани, Алібей, Бурнас, а також лимани Солоне, Хаджидер, Карачаус, Будури, Мартаза, Магала, Малий Сасик, Джантшей) та 882,79 гектара прилеглої акваторії Чорного моря шириною 200 метрів), що включаються до складу національного природного парку без вилучення.