Вчора, 17 листопада, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив детальний план території у районі вул. Пекарської та вул. К. Левицького, який передбачає будівництво у подальшому церкви. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.
За словами керівника міського управління архітектури та урбаністики Юліана Чаплінського, житлової забудови детальний план території не передбачає.
«Це було роблено детальний план на прохання церкви Київського патріархату з можливістю розташування в майбутньому церкви в зеленій зоні в центрі цього кварталу. Проїзд передбачений з колишньої військової частини – тепер це житловий квартал – з вулиці Мечникова», – пояснив він.
«Містобудівельна рада ухвалила рішення, що може бути церква тільки за умови проведення всеукраїнського конкурсу», – додав він.
Відповідно до пояснювальної записки до проекту детального плану, тут передбачається будівництво сакральної споруди на площі 0,15 га. Також планується облагородження зеленої зони з поділом на функціональні зони: аванзона, зона тихого відпочинку, зона відпочинку і розваг, зона обслуговування, спортивна зона, господарська зона і зона експозиції.
Раніше Львівський портал дізнавався у головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, чи потрібно будівництво храмів у Львові.
А от вам як архітектору як здається, достатньо церков у Львові чи треба будувати ще? І як ви оцінюєте зовнішній вигляд сучасних храмів?
“Ми одного разу так жартували з архітекторами, що якщо було колись село на 200 хат, воно мало мати церкву. Зараз одна 9-поверхівка на 4 секцій має 200 квартир, відповідно, то кожній 9-поверхівці треба по церкві. Насправді це дуже тонка річ. Мені не шкода, щоб люди мали, де молитися. Але мене особисто дратує ретроградність архітектури тих церков, мене дратує, що це є затягування у середні віки і якесь постійне цитування барокової архітектури. Такі церкви тільки відтягують нас назад. Всі релігії розвиваються, і католицька церква тільки пишається, що вони дуже йдуть ногу за часом. У нас це якось не виходить”, – відповів Чаплінський.