П’ятниця, 28 Червня

У студентському містечку УКУ встановили 6 скульптур, які символізують жест священника

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові перед храмом Святої Софії-Премудрості Божої Українського католицького університету встановили та овятили скульптурну композицію “У божих руках наш захист”. Шість скульптур символізують шість жестів, які робить священник, промовляючи молитву на освячення Святих Дарів на Божественній Літургії св. Йоан Золотоустий.

Як повідомили в УКУЮ, проєкт скульптурної композиції розпочався ще в 2014 році, але робота скульптора над елементами стартувала лише три роки по тому. Уже в 2021 році на площі Святої Софії-Премудрості Божої встановили першу скульптуру, яка символізує жест “Воздав хвалу”.. Останню — шосту скульптуру “Дав” встановили у жовтні 2023 року. скупьптура

“Прийняв. Воздав хвалу. Благословив. Освятив. Переломив. Дав. Ці шість жестів — шість етапів нашого життя. Хліб і вино у Євхаристії перетворюються у Тіло і Кров Ісуса Христа, щоб кожен з нас жив у Христі”, – розповів владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, президент УКУ, ідейний натхненник проєкту. Саме йому належить ідея цієї скульптурної групи.
Реклама

“До реалізації скульптурної групи було долучено багато людей: починаючи від тих, хто на кар’єрі добуває камінь, і закінчуючи допомогою мого найкращого друга Дениса Шиманського, який мені допомагав копіювати скульптури з гіпсу на камінь”, – розповів скульптор проєкту Володимир Семків.
скупьптура

За словами скульптора, попри розмір ці скульптури – камерні. Вони працюють швидше як інсталяція, аніж скульптура.


“Їх можна прочитати тільки ввійшовши в середину, а зовні це геометричні брили каменю. Вони монументальні, і водночас дуже особисті, щоб щось відчути треба бути всередині”, – каже Володимир Семків. Митець додає, що для нього найбільша цінність у будь-якому творі, коли він торкає, коли людина, проходячи повз, зупиняється, бо є те, що в скульптурі спонукає задуматися про своє, внутрішнє.

“Це така скупа мова, де ти через форму маєш знайти шлях до серця людини. Моя найбільша мрія, щоб ці скульптури торкали людей. Коли я дивлюся, як біля них граються діти – я щасливий”, – каже скульптор.