Понеділок, 23 Грудня

У США пролунав заклик негайно приєднати Україну до НАТО

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

США будуть ефективнішими в протидії Росії, якщо Україна та Грузія стануть членами НАТО – з такою думкою в Конгресі виступив старший аналітик Атлантичної ради США й колишній заступник помічника міністра оборони США Ян Бжезінський, повідомляє “Голос Америки“.

Він висловив переконання, що США вестиме більш ефективну протидію Росії, якщо Україна й Грузія будуть членами Північноатлантичного альянсу.

Слід зазначити, що про це він говорив під час обговорення повідомлень про те, що росіяни платили талібам за вбивcтвa американських військових.

“Нам потрібно рішучіше підтримувати трансатлантичні прагнення Грузії й України. Розширення НАТО поширило мир і безпеку в Європі й посилило військову спроможність Альянсу. Як Україні, так і Грузії слід забезпечити чіткий шлях до членства в НАТО”,– заявив Ян Бжезінський.

Крім того, він закликав посилити економічні санкції проти Росії. Мовляв, вони й справді завдають шкоди російській економіці, але їхньою метою було стримування aгресії, а цього не сталося.

“Санкції треба посилити й націлити їх на конкретних росіян, а також сформувати комплексні санкції проти російського фінансового й енергетичного секторів”, – пояснив аналітик.

З ним погодилась Селеста Валландер, колишня радниця президента Барака Обами та старший директор по Росії та Євразії у Раді національної безпеки США. Щодо можливої російської змови з Талібаном, а також дій Кремля в Сирії, Валландер висловилась так:

“США повинні вибудувати оборону, зірвати ці операції і прямо змусити російське керівництво відповідати на військовому, політичному і найвищому рівнях влади. Якщо ми не захистимо себе, якщо ми не зірвемо ці російські операції, і якщо ми не змусимо російське керівництво відповідати, вони продовжуватимуть – і, можливо, нарощуватимуть напругу надалі”.

На якій стадії вступу до НАТО перебуває Україна сьогодні 

Нині Україна є єдиною країною-партнеркою (тобто, не членом) НАТО, яка бере участь в усіх миротворчих місіях під проводом Альянсу.

Історія відносин України й Альянсу бере свій початок, а у 2008 році були реальні очікування, що Україна стане членом НАТО. Втім тоді на Бухарестському саміті Україну й Грузію лише запевнили в тому, що вони “колись приєднаються” до Альянсу.

10 липня 2017 року до Києва прибув Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. В рамках його візиту відбулося урочисте засідання Верховної Ради, на якому й виступив генсек. За участю Президента України також відбулося урочисте засідання Комісії Україна-НАТО. Було урочисто відкрито нове приміщення Представництва НАТО в Україні.

10 березня 2018 року НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта на шляху до приєднання до альянсу.

12 червня 2020 року Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО.