З нагоди Дня Незалежності України, 100-річчя Варшавської битви та Битви під Замостям Посольство України в Республіці Польща та уряд міста Ланьцут (Підкарпатське воєводство) спільно організували офіційне відкриття відновленого цвинтаря воїнів Армії Української Народної Республіки у Ланьцуті.
Про це повідомили у посольстві України в Польщі.
З України прибув Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, який у своєму виступі високо оцінив значення збереження місць спільної пам’яті для зміцнення партнерських відносин між Україною і Польщею.
Посол України в Польщі Андрій Дещиця подякував усім, хто був причетний до відновлення Українського військового цвинтаря в Ланьцуті і підкреслив важливий внесок Армії УНР, як союзника Війська Польського, в обороні Європи від більшовицькоі агресії 1920 року.
«Після підписання Варшавського договору у лютому 1920 року з воїнів Армії ЗУНР і УНР в таборі Ланьцут розпочато процес формування 6-ї січової стрілецької дивізії Армії УНР під командуванням полковника Марка Безручка, яка спільно із загонами Польської Армії зупинила під Замостем кінну армію Будьонного, що прямувала на Варшаву і далі на Захід завойовувати Європу. Оборона Замостя стала прикладом героїзму українців і поляків у спільній боротьбі проти більшовицької загрози», – йдеться в повідомленні.
З 30-ти тисяч українських воїнів, які перебували в таборі і українській військовій станиці в Ланьцуті, більше 400 спочивають на цьому кладовищі.