депутати Львівської обласної ради звернулись до Верховної Ради України та уряду щодо ініціативи польських політиків партії «Право і Справедливість», які внесли в польський Сейм законопроєкт, який пропонує прирівняти ідеологію ОУН, фракції Бандери (ОУН-б) та УПА до фашизму й комунізму, та передбачає кримінальну відповідальність «за пропаганду» цієї ідеології.
Львівські обранці вважають, що «польські політики вдаються до маніпуляцій і посилаються на однобокі та сфабриковані факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині та Заході України в роки Другої світової війни. Вони нав’язують власну історичну та ідеологічну парадигму, яка покликана дискредитувати право українців на власну державу».
У зверненні мовиться про те, що «для кожного зі свідомих українців УПА – єдина організована збройна сила, яка за відсутності Української держави стала на захист українців супроти насильства і терору німецького, совєтського та польського окупаційних режимів. Українцям не потрібні чужі території, але ніхто не може посягати на наше священне право мати власну історію, берегти національну пам’ять, відстоювати власну гідність».
Депутати Львівської облради вважають, що «Україні і Польщі потрібно врахувати уроки минулого, будувати сучасні відносини на засадах взаємної поваги та рівності. Вважаємо, що Україна і Польща мають бути справді стратегічними партнерами».
Львівська облрада закликає польських політиків та владу пам’ятати, що спільний ворог – імперська росія і звертається до українських парламентарів ухвалити рішення, в якому «закликати польську сторону будувати відносини на принципах рівноправності, примирення та порозуміння, а не на перекручуванні і замовчуванні історичних фактів; закликати польський Сейм відмовитись від нав’язування українцям польських ідеологічних та світоглядних конструкцій на національну історію й віхи державотворення».
Львівські депутати також просять Кабмін розглянути питання щодо фінансування з державного бюджету програм історичних та експертних досліджень питань українсько-польських відносин та збереження української національної пам’яті; фінансування з державного та місцевих бюджетів досліджень, пов’язаних із польсько-українською історією; проведення належної інформаційної політики щодо висвітлення в інших країнах правдивої історії української національно-визвольної боротьби у ХХ столітті.
За звернення проголосувала більшість депутатів.