У нових вагонах “Укрзалізниці” не буде рундуків

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

“Укрзалізниця” на виставці рухомого складу представила перші два пасажирських вагони, придбані за кошти державного бюджету.

Зазначені вагони виготовлені на “Крюківському вагонобудівному заводі” за замовленням УЗ, з фінансуванням з державного бюджету України.

Згідно з контрактом, завод повинен передати до кінця поточного року ще 10 нових пасажирських вагонів. А ще 90 вагонів – до липня 2022 року.

Перші два вагона планується запустити на рейсі № 69/70 Маріуполь-Львів, який має соціальне значення, з’єднуючи схід і захід країни.

Згодом всі 100 нових вагонів будуть використані саме на таких довгих магістральних маршрутах соціального значення.

Як заявляють в УЗ, нові вагони побудовані з урахуванням побажань пасажирів. Зокрема, в вагонах відсутні нижні рундуки, під полицею залишили місце для багажу. Це дозволить розмістити, наприклад, великогабаритні валізи.

Обшивка полиць виготовлена ​​з зносостійких матеріалів, які витримають посилені навантаження. У кожному купе встановлені 4 розетки з двома USB-портами.

Крім того, в кожному вагоні є стіл для сповивання. У всіх купе і гардеробних встановлені кнопки виклику провідника.

фото Олександра Рудоманова/LB.ua

Також купе обладнані системою сигналізації: на ніч двері фіксуються кнопкою блокування, і при відкритті дверей відповідний сигнал надходить в купе провідника. У пасажирських купе є невеликі віконця-кватирки, які можна відкрити на провітрювання.

У 2021 році в бюджеті України передбачено виділення 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Так, в рамках договору Крюківський вагонобудівний завод повинен побудувати і поставити “Укрзалізниці” 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі і купе начальника поїзда.

Share.