Вчора, 4 травня 2018 року, в приміщенні ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40а) відкрилася фотовиставка Маркіяна Нестайка та Івана Радковця під назвою “Подвір’я нашого дитинства”, пише сайт Фотографії старого Львова.
Ця виставка спільний задум двох львів’ян, котрі виросли у Львові та дитинство провели серед однолітків у подвір’ях. Львівські подвір’я – це не лише кам’яні колодязі, а цілий світ, який проходив перед дитячими очима.
“Старі, з австрійських часів, житлові будинки у Львові мають здебільшого внутрішні балкони. Довгі, з залізним поручням, ці балкони оперізують поверхи таких будинків з краю в край. Влітку у гарну погоду жіноцтво нашого кварталу любило на гамірливих внутрішніх балконах ніжитися на сонці. Мамам і бабусям зручно було теж з висоти поверхів наглядати за своїми юними нащадками, що гралися з ровесниками внизу на подвір’ї. Голосні розмови перелітали з балкона на балкон, траплялося, що говорили одночасно кілька поверхів нараз. Серед мешканців панували доброзичливі стосунки спільноти і мало не родинна лагідність”, – писав свого часу у своїх спогадах Наконечний.
І власне таку атмосферу спробували відтворити організатори виставки. У дворику Палацу Сапіги на мотузках сохла білизна, а старші пани грали в шахи та доміно. На столі в старому молочному бідоні ароматно лоскотав ніздрі квас, а трилітровий слоїк з закрученим компотом змушував розпливатися у посмішці.
Всі, хто завітав на відкриття, одразу ставали “сусідами” і легко спілкувалися на різні повсякденні теми. Тут панувала атмосфера доброзичливості і причетності до чогось майже рідного.
Також автори запросили долучитися усіх охочих до закриття виставки, яке урочисто відбудеться 18 травня з 12 до 19 години. В цей проміжок часу всі фотографії з виставки можна буде придбати у форматі фотосушки. Тобто кожен гість закриття зможе придбати будь-яке фото за ним самим визначеною ціною. Більше того, всі охочі зможуть доповнити експозицію фотосушки своїми фотографіями.
Кошти, зібрані на фотосушці організатори планують потратити на реставрацію церкви Богоявлення Господнього у селі Кугаїв.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ, Фотографії старого Львова