На базі Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні відкрили Центр психосоціальної реабілітації. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.
Зазначається, що у Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні запрацював Центр надання психосоціальної реабілітації. Тут надаватимуть комплексну допомогу та підтримку усім, хто постраждав внаслідок воєнної агресії росії проти України.
Станом на зараз в закладі перебувають понад 900 пацієнтів, з них близько 200 – це внутрішньо переміщені особи.
«Якщо у мирний час тут надавали кваліфіковану допомогу для 450 людей, то зараз, у зв’язку зі щоденними евакуаціями, лікарі дбають про понад 900 пацієнтів. Питання ментального здоров’я набуло неабиякого значення, тому наш обов’язок – зробити усе, аби на Львівщині люди почувалися у безпеці, знали, що про них попіклуються. Новий Центр допоможе їм краще адаптуватися до нових умов життя, соціалізуватися, а головне – отримати якісні медичні послуги та психологічну підтримку», – зауважив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
У Центрі надаватимуть низку реабілітаційних послуг за індивідуальними програмами для пацієнтів. Тут діють творчі студії, такі як кабінети працетерапії та арттерапії, завдяки чому люди можуть передати свої емоції та переживання через малювання картин.
Читайте також: МОН презентувало екосистему психологічної допомоги у сфері освіти
«Станом на сьогодні на Львівщині проживають близько 80 тис. осіб, які звертаються по амбулаторну психологічну допомогу, а також є велика кількість осіб, які лікуються стаціонарно. Порівняно з 2021 роком кількість запитів від пацієнтів на отримання психологічної допомоги зросла на 30%. Ми усвідомлюємо, що і після нашої перемоги будемо мати велику кількість осіб, які потребуватимуть саме психологічної, психічної підтримки упродовж ще кількох років», – сказав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.
У лікарні перебувають також маленькі пацієнти з тимчасово окупованих територій. Для їхнього комфортного перебування тут відкрили просторий дитячий майданчик. Проєкт реалізувала благодійна фундація The Bridge of Life («Міст життя»). Вартість проєкту – 37 тис. дол.