У дитячій лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова запрацював оновлений опіковий центр – єдиний спеціалізований центр у західних областях України, де лікують найважчі опікові ураження у дітей. Відтепер маленькі пацієнти можуть отримати необхідну допомогу в Україні, без необхідності виїзду за кордон. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.
Створення сучасного опікового відділення стало можливим завдяки спільним зусиллям Першого медичного об’єднання Львова, соціально відповідального бізнесу та благодійників.
«Кожного разу, коли приїжджаю в цю лікарню, бачу позитивні зміни. Ця робота була дуже вартісною – понад 1 мільйон доларів, де значна частина коштів саме від компанії «Київстар». Тепер діти, які потрапляють у важкі ситуації, чи діти, які зазнали атак і мають потребу в хорошому лікуванні опіків, вже не будуть потребувати їхати за кордон – тепер це все можна зробити тут. Це якісні ізольовані палати, надсучасне обладнання, яке є рівноцінним тому, що є в найкращих світових клініках», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Аби створити належні умови лікування дітей з опіками, компанія «Київстар» вклала у модернізацію відділення 33 млн грн, з яких 28,3 млн – в межах благодійної ініціативи «Дитяча надія». За два роки реалізації спільного проєкту вдалося оснастити відділення сучасними технологіями. Реконструкцію відділення профінансувала мережа мультимаркетів «Аврора», зібравши 5 млн грн за допомогою всеукраїнської акції «Країна рідних сердець».
«Для мене все, що відбувається довкола Першого медичного об’єднання, – це неймовірний приклад розвитку і співпраці, коли на правильних засадах об’єднуються зусилля міста, лікарів і бізнесу. Цей рівень змін, який я бачу тут – просто неймовірний, навіть ми в бізнесі не змінюємося з такою швидкістю. Хотілося б, щоби цей досвід масштабувати в межах всієї країни. Для «Київстару» принципово у такі часи надавати допомогу», – зауважив СЕО «Київстар» Олександр Комаров.
«Коли люди об’єднуються і мають спільну мету – можливо все. Ми дуже пишаємося нашою співпрацею, адже маємо можливість втілювати ті проєкти, фінансування яких об’єднує всіх українців і людей з усього світу», – зазначила директорка благодійної платформи dobro.ua Ірина Гуцал.
Загалом опікове відділення має 10 ліжко-місць. Сьогодні тут приймають близько 1200 пацієнтів щороку – це вдвічі більше, ніж до відновлення. Тут облаштували спеціалізовані палати, реанімаційні бокси, спеціальне опікове ліжко, перев’язувальну, встановили сучасне медичне обладнання, зокрема лазер для шліфування післяопікових рубців.
«Два роки тому Перше медичне об’єднання разом із мобільним оператором «Київстар» та іншими благодійниками поставили перед собою мету – зробити все можливе, щоб не відправляти дітей з найважчими опіковими травмами за кордон, а рятувати їх вдома. І зараз у лікарні святого Миколая є все необхідне для порятунку дітей з опіками. На жаль, війна не припиняється, до нас привозять все більше дітей зі всієї України, яким маємо допомагати. І зараз ми можемо вберегти значно більшу кількість наших дітей», – розповів генеральний директор Першого медобʼєднання Львова Олег Самчук.
Серед обладнання, зокрема, є лапароскопічна стійка, відеосистема для дитячої хірургії RUBINA 3D 4K, операційний стіл DIAMOND 40 K, спеціальне опікове ліжко, лазерна система Quanta System Youlaser CO2, апарат для анестезії Leon Plus, монітор для контролю глибини анестезії Conox2D та інше.
«Два роки тому, коли тут з’явилося опікове відділення, ми усе починали з нуля. Це було надзвичайно актуально, коли ми вперше зіткнулися з такою травмою, як мінно-вибухова травма у дитини. Зараз в рази збільшилася кількість побутових опікових травм. І раніше бували випадки, що важких пацієнтів ми змушені були відправляти на подальше лікування за кордон. Проте зараз такі випадки ми лікуємо тут. І це велике перемога. Зараз ми надаємо нашим діткам якісне лікування у комфортних умовах, яке тотожне з тим лікуванням, яке є в потужних опікових центрах за кордоном», – підсумувала Галина Саян, керівниця центру термічної травми та пластичної хірургії лікарні.
Нагадаємо, опіки – одна із найчастіших та небезпечних дитячих травм. Щороку їх в Україні отримують близько 12 тисяч дітей. Переважно це побутові травми. Але в останні три роки додалася ще й значна кількість мінно-вибухових уражень, які супроводжується важкими опіками. А такі термічні травми лікувати найскладніше.