У понеділок, 5 червня, у Львові офіційно відкрили Майстерню міста. До 16 числа тут проводитимуть майстер-класи, кінопокази та лекції про те, як зробити життя у місті комфортнішим. Про це повідомляє Zaxid.net.
Цього року Майстерня запрацює у Львові вшосте, основна тема заходів – урбаністична децентралізація. Паралельно працюватимуть п’ять мобільних павільйонів в Рясному, на Сихові, Замарстинові, Левандівці та Рогатці.
«Майстерня міста є знаковим проектом в українській урбаністиці. Його приніс в Україну проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). Завдання і мета цьогорічної Майстерні міста – дати можливість усім зацікавленим сторонам, які підтримують міський розвиток, зробити свій внесок у творення дружнього середовища. Цей проект вже проводиться в інших містах: Києві, Чернівцях, Вінниці, Полтаві. Та Львів був першим містом України, де був цей проект реалізований», – розповів директор КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарев.
Під час відкриття Олександр Кобзарев закликав усіх відвідувачів павільйону позначатися у Facebook під час відвідин заходів Майстерні міста і запрошувати друзів приходити сюди, аби більше дізнатися про те, яким може бути міський простір.
Павільйон працюватиме щодня від полудня і до вечора. Цього року тут проводитимуть заходи присвячені залученню мешканців до розвитку міста, покращенню громадських просторів, озелененню та енергоощадності, залученню людей з особливими потребами, велосипедній та пішохідній інфраструктурі, збереженню історичної спадщини та дитячій урбаністиці. Детальніше із заходами можна ознайомитися у програмі Майстерні міста.
Додамо, що павільйон щороку змінює місце розташування. Торік Майстерня міста працювала біля Порохової вежі і була присвячена роботі з маргінальними групами. Локацію обрали тому, що саме біля Порохової вежі часто обслуговують безхатченків – сюди їм привозять безкоштовні обіди.
Проект «Майстерня міста» реалізовує команда КУ «Інститут міста» за фінансової підтримки проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» GIZ, Інституту лідерства та управління УКУ, «Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку».
Фото: Майстерня Міста