15 серпня стартував прийом проектів від активних громадян на Громадський бюджет Львова.
Розмір громадського бюджету складатиме орієнтовно 20 мільйонів гривень. Реалізовуватимуть проекти за кошти бюджету розвитку наступного року.
Подавати свої проекти на конкурс зможуть громадяни, яким виповнилось 16 років, однак не лише львів’яни, а й мешканці, які тут працюють або навчаються, мають нерухомість чи народилися у Львові.
Охочі подати свої проекти зможуть зробити це через спеціально створений сайт gb.city-adm.lviv.ua, заповнивши тут відповідну реєстраційну форму, або через Центри надання адміністративних послуг. Однак, щоб подати проекти, авторам необхідно заручитися підтримкою та надати на конкурс списки і підписи мешканців: 25 для малого проекту та 50 – для великого. Впродовж року одна людина зможе подати максимум 2 проекти – один великий та один малий.
Які відбулись зміни?
- Відбулось розширення географії дії громадського бюджету на м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі, що дозволить більшому колу осіб реалізовувати свої ідеї щодо покращення міста або голосувати за них;
- Збільшено фінансування малих проектів 50 000,00 до 500 000,00 грн. та великих проектів від 500 000,00 до 3000 000,00 грн. Це дасть змогу авторам втілювати в життя більш масштабні проекти в межах свого району.
- Передбачено, що проекти, які стосуються установ, не можуть передбачити проведення поточних чи капітальних внутрішніх ремонтних робіт щодо приміщень цих установ. Однак, проекти, які включають у собі закупівлю обладнання для установ, можуть передбачати проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить менше 50% кошторису проекту.
Прийом заявок стартував 15 серпня, і триватиме до 15 вересня. З 15 вересня до 1 листопада подані проекти аналізуватимуть та опрацьовуватимуть. Далі, з 1 до 15 листопада, триватиме голосування, результати якого відображатимуться онлайн. Переможців проектів виберуть до 1 грудня. Їх кількість залежатиме від вартості вибраних проектів. Слід додати, що 40% від загальної суми громадського бюджету використають на великі проекти та 60% – на малі.