«Розумний мікрорайон Наукова» не припиняє дивувати своїх мешканців новаціями та цікавинками у найрізноманітніших галузях, пише прес-служба ЛМР.
Тут докладають усіх зусиль, аби освіта у мікрорайоні була якісною та практичною. Нещодавно обладнали сучасний шаховий клуб, який вже понад місяць успішно функціонує на вул. Науковій, 17, де сьогодні відбувся турнір з шахів серед дошкільнят. Також Марта Романяк, начальник управління ІТ, та Андрій
Шевців, радник міського голови Львова, показали презентацію про реалізовані проекти в рамках «Наукова – розумний мікрорайон». Про це повідомили у Львівській міській раді.
Працюємо над створенням коворкінг-зон у школах. Є школа на вул. І. Пулюя, 16. Її використовують і під час уроків, і після уроків. Там встановлений проектор.
В мікрорайоні є 4 садочки, в одному з них зроблена сенсорна кімната.
При капітальних ремонтах змінюється підхід, використовуються технології сучасні. На подвір’ї дошкільного навчального закладу №39, який буде відкрито, зроблені по цілій території равлики, діти розвиваються прогулюючись. Ці малюнки нанесені не фарбою, а кольоровою бруківкою.
Громадські простори обладнані комплектами для відпочинку, де є шахові дошки. Вони антивандальні. Таких закуплено 8 комплектів, встановлюються лавочки. Вони поставлені 3 тижні тому.
Лавочки обладнані підігрівом та освітленням. Є спеціально встановлена стрічка і коли температура опускається нижче +3, то вмикається підігрів. Така зона буде на вул. Пулюя, 16 і на вул. Науковій, 90 для жінок з колясками, це було їхнє прохання.
Освітлені пішохідні переходи, розміщені знаки експериментальні, встановлені на кільцях стовпці. На одному кільці вже працюють, на двох – запрацюють цього тижня. Розроблена з партнерами нова серія зупинок, яка затверджена виконавчим комітетом. Цей проект буде реалізовуватись до кінця грудня – 4 нові зупинки буде розташовано. Від міста була необхідність облаштувати правильні платформи для зручності маломобільних людей. Компанія передає 4 зупинки, одна з яких буде з електронним табло. На всіх зупинках буде можливість заряджати гаджети, освітлення, додаткові зручності.
Реалізовується проект е-медицина. Маємо до кінця року в 2-ій поліклініці встановити серверну, обладнати в кожному кабінеті комп’ютер з принтером, і компанія Елекс надає ліцензію на використання програми «Доктор Елекс». – пеоредають у прес-службі.
Було заявлено про 20 млн грн, які місто готове інвестувати у певний період часу. Вже інвестовано 8 млн грн, з поліклінікою буде 11 млн грн. Залучено приватних коштів 1,5 млн грн.
«Ми багато уваги в цьому мікрорайоні приділяли освіті та культурі. Ми обладнали клас сольфеджіо у Львівській дитячій школі мистецтв №10 на вул. Пулюя, 7. Там був зроблений ремонт, купили інтерактивну дошку з проектором, є клавіатура спеціальна. Також є спеціальне програмне забезпечення, яке звук перетворює в музику.
Ми облаштували клас образотворчого мистецтва, зробили ремонти, закупили меблі та обладнання. Наступного року буде закуплено смарт-борди, а також 3D-принтери, що дасть змогу навчати дітей 3D-графіці.
Цікава річ – BigTab – розмістили у бібліотеці на вул. Симоненка, 10. Наповнили інтерактивною картою міста Львова, плануємо доповнити тваринним і рослинним світом.
Облаштовані лінгафонні кабінети, буде закуплено мультиборди у кожну школу з програмним забезпеченням, буде проектор, оновлення техніки і коворкінг-зони. Лінгафонні кабінети вчителі використовують. Кабінети облаштовані цікаво, працювали дизайнери, використали львівське програмне забезпечення.
В школі «Надія» протестували ВІАР-технології, але ще їх не закупили. Це можна використовувати на уроках для вивчення географії, історії тощо. Але це дороге рішення – комплект коштує 300 тис грн. Прилад можна використовувати під час групового навчання для 15 учнів. Контент треба оновлювати постійно.
У дошкіллі цікаве рішення – це сенсорна кімната в ДНЗ №165 для діток з особливими потребами, діток з аутизмом. Там зроблено спеціальний ремонт. Ця кімната є затемнена, використано спеціальні ролокасети. З відгуків вихователів діти реагують дуже добре. Ми хочемо також почути відгуки батьків», – розповіла Марта Романяк, начальник управління ІТ.
«Ці добрі приклади, які у нас є тут, треба реалізовувати у інших мікрорайонах», – додав Андрій Садовий, міський голова Львова.
Для довідки: «Розумний район» – це міська ініціатива, у межах якої один із мікрорайонів Львова обладнують цифровими, інноваційними сервісами. Проект «Наукова – розумний мікрорайон» передбачає:
- оновлення, консолідацію та уніфікацію технічних ресурсів для забезпечення надійної роботи інформаційно-комунікаційної структури у межах мікрорайону;створення єдиної системи безпеки;
- впровадження інноваційних підходів до навчання та розвитку в освітніх та культурних закладах;
- створення елементів спортивної та дитячої інфраструктури;
- створення громадських просторів на основі принципу соціальної взаємодії теорії “нового урбанізму“;
- проведення інформатизації об’єктів гуманітарної сфери мікрорайону;
- оновлення світлофорних об’єктів;
- реконструкцію об’єктів дорожньої інфраструктури;
- «розумне» освітлення елементів громадського користування;
- запровадження електронної медицини.