У Львові розпочали чіпувати дерева. Пластмасовий чіп, загалом, планують закріпити на понад дві тисячі насаджень. Із його допомогою можна буде дізнатись всю інформацію про дерево на онлайн-карті.
Як повідомили в пресслужбі Львівської міської ради, таким чином у місті продовжують інвентаризацію усіх дерев, адже з часом у кожного дерева буде свій особистий номер і свій паспорт.
«Платформу обліку дерев Inspectree розробили львівські ІТ-спеціалісти. Її особливістю є те, що мешканці можуть бачити результати цієї інвентаризації. Це означає, що всі можуть бачити на карті дерево і його стан. Колір маркера визначає стан рослини.
Відповідно, зелений маркер означає хороший стан, жовтий — задовільний стан, який потребує певного втручання, а червоний — дерево перебуває у незадовільному стані, і його треба замінити при першій можливості, однак це не означає, що воно аварійне. Ми маємо орієнтуватись скільки дерев потребують заміни», — пояснила начальниця управління екології та урбаністики Олександра Сладкова.
На кожне інвентаризоване дерево кріпиться пластикова бірка з номером. Для цього використовують спеціальний молоток з довгою ручкою, щоби бірка висіла на такій висоті, з якої її не могли би відірвати перехожі.
Дерева-пам’ятки, які є цінними для Львова, на цій карті позначатимуть зіркою. Переважно сюди входять ті, що старші 100 років, або нетипового сорту. Вони є естетично привабливими та потребують особливого піклування. Так, дерева наносять на мапу з точними географічними координатами. У формі можна додати також параметри рослини.
«Близько 1,5 роки тому була петиція щодо того, аби змінити спосіб обрізання дерев, і я був одним із членів цієї ініціативної групи, яка робила цю петицію. На зустрічі з міським головою нам стало зрозуміло, що остання інвентаризація була у Львові давно, і дані було неможливо використовувати. Тому з’явилась ідея зробити електронну систему, щоб інвентаризація була інтерактивною, а дані можна було переглядати та змінювати. Платформа створена для того, аби покращити менеджмент дерев у місті, зокрема для комунальних працівників», – — розповів співрозробник системи Inspectree Павло Голубець.
В сервісі доступні паспорт дерева, його біологічна класифікація, рід, вид і селекція, його стан, балансоутримувач, район, а також необхідні дії, які треба з деревом зробити. У майбутньому в системі можна буде додавати фотографії, а також інформацію про місця під дерева.
Наразі у Львові обліковано вже 2 758 дерев, та прочіповано набагато менше – 15. Але місто закупило 2 тисячі чіпів, тож з часом прочіпованих дерев збільшиться.
«Близько 1,5 роки тому була петиція щодо того, аби змінити спосіб обрізання дерев, і я був одним із членів цієї ініціативної групи, яка робила цю петицію. На зустрічі з міським головою нам стало зрозуміло, що остання інвентаризація була у Львові давно, і дані було неможливо використовувати. Тому з’явилась ідея зробити електронну систему, щоб інвентаризація була інтерактивною, а дані можна було переглядати та змінювати. Платформа створена для того, аби покращити менеджмент дерев у місті, зокрема для комунальних працівників”, — розповів співрозробник системи Inspectree Павло Голубець.