У Львівському меморіальному музеї Івана Франка 18 січня відбулася Гуцульська розколяда. До Дому Франка приїхали колядники з Криворівні, що на Івано-Франківщині.
У Львові музиканти виконали традиційні для їхнього регіону колядки, пише Суспільне.
Колядники були одягнені у традиційний гуцульський одяг. За їхніми словами, раніше таке вбрання могли собі дозволити багаті люди. Керівник колективу Іван Зеленчук розповів, що цьогоріч деяких учасників не було, наприклад, його племінник боронить Україну.
“Я вперше тут, мій племінник Василь Зеленчук, він зараз у війську. Служить, він не мав можливості приїхати, та й так сталося. Дай Бог, аби я його тут востаннє замінював, а він собі кожного разу сюди їхав”, — каже керівник колективу Іван Зеленчук.
Колектив виконав різні колядки. На останок вшанували померлих. Коляду-молитву співали у будинку, де жила сім’я Франка.
Директор Дому Франка Богдан Тихолоз розповів, що Іван Франко дуже любив бувати на Гуцульщині:
“Іван Франко був закоханий в Гуцульщину, а Криворівня була для нього серцем Гуцульщини. Він фактично туди щоліта приїздив відпочивати і сам, і з родиною, збирав фольклор, цікавився етнографією, творив там власні твори і звичайно був закоханий у гуцульські народні традиції, тоді дім Франка, як дім живих традицій, цей зв’язок дуже відчуває”.
Також Богдан Тихолоз розповів, що у Музеї нещодавно розробили туристичні маршрути, які “франковими стежками” ведуть на Гуцульщину.