Сьогодні, 21 вересня, ЛОО ВГО “Всеукраїнська Асоціація Автомобільних Перевізників” оприлюднила звернення до влади міста про необхідність покращення умов для кращої роботи у яких працює міський громадський транспорт, пише Форпост.
Відтак, вони заявляють, що 55% пасажирів автобусів та маршруток не оплачують проїзд, посилаючись на різні посвідчення.
“Тільки в нашому місті жодних рішень щодо впорядкування пільгових перевезень прийняти неможливо. Згідно із останніми даними проведених хронометражів на маршрутах Львова, 55% пасажирів не оплачують проїзд, посилаючись на різні посвідчення.
Окрім того, в усіх обласних центрах з населенням більше 600 тисяч після зміни розміру мінімальної заробітної плати до планки 3200 гривень (саме ця сума є основою для багатьох нормативів при формуванні тарифу) встановлено тариф на перевезення пасажирів громадським автомобільним транспортом на рівні не менше 6 гривень (Київ, Дніпро, Одеса і так далі).
Лише у нашому місті відсутнє реагування влади на виклики ринку щодо тарифної політики. Хоча можливий варіант незмінності чинного тарифу. Але тоді необхідно органам місцевого самоврядування дотримуватися вимог чинного Закону України «Про автомобільний транспорт» і виплачувати перевізникам різницю між погодженим і економічно обґрунтованим тарифами.
Погоджений і чинний сьогодні тариф на перевезення пасажирів громадським автомобільним транспортом становить 4,00 гривні. Економічно обґрунтований тариф на даний час 6,80 гривень.
Залишаючи для пасажирів тариф незмінним на рівні 4,00 гривень, міська рада як замовник перевезень зобов’язана згідно із Законом України виплатити перевізникам різницю (6,80-4,00). Це 2,80 гривні за кожного перевезеного пасажира. У цьому випадку можна стверджувати, що міська влада дійсно дбає про громаду міста і не покладає додаткового фінансового тягаря на львів’ян. А з міського бюджету, який формується за рахунок податків тих же ж львів’ян, сприяє розвитку громадського пасажирського автомобільного транспорту”, – йдеться у звернені.
Асоціація перевізників Львова для стабілізації роботи громадського транспорту в місті Львові вимагає у влади прийняти рішення про врегулювання пільгових перевезень на міських автобусних маршрутах шляхом надання всім категоріям пільговиків пільги в розмірі 50% від чинного тарифу. Окрім того, вони просять розпочати процедуру перегляду тарифу або внести зміни до міського бюджету, передбачивши в ньому на четвертий квартал 2017 року кошти для виплати перевізникам різниці між чинним і економічно обґрунтованим тарифами. Також перевізники закликають створити робочу групу із фахівців для вдосконалення існуючої автобусної маршрутної мережі з врахуванням перспективи розширення міського електротранспорту.