Вівторок, 6 Травня

У Львові пересадили нирку 16-річній дівчині, яка два роки була на діалізі через Covid-19

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Медики Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова пересадили нирку 16-річній Соломії від посмертного донора. Після ускладнень від Covid-19 у неї відмовили нирки. Посмертним донором для дівчини стала молода жінка, яка трагічно загинула. Про це повідомили у Першому медичному об`єднанні Львова.

У 16-річної Соломії з Рівного після ускладнень від Covid-19 відмовили нирки і вона два роки була на діалізі. Також увесь цей час дівчина стояла в листі очікування на донорський орган.

«Вона має вроджену аномалію розвитку хребта, через яку пересувається на кріслі колісному. У 2022 році дитина перехворіла на Covid-19. Недуга дала ускладнення і викликала ниркову недостатність найвищого V ступеня. Тобто, нирки геть відмовили. Відтоді Соломійка стала залежною від діалізу і фактично жила в лікарняних стінах», – розповіли у лікарні.

На гемодіалізі дівчина перебувала в київському «Охматдиті». 8 липня 2024 року ворог завдав ракетного удару по столиці. Одна з ракет ракета влучила у дитячу лікарню «Охматдит». У момент удару Соломія саме проходила процедуру діалізу і дивом не постраждала. А ось її лікарка, яка відключала дітей від апаратів і переводила в укриття загинула. Тоді родина Соломійки ухвалила рішення перевестися до львівської лікарні Святого Миколая.

В ніч з 19 на 20 квітня з’явився посмертний донор – молода жінка, яка трагічно загинула. Соломія отримала здорову нирку, ще один вже дорослий пацієнт Першого медоб’єднання Львова – печінку, а 6-річний хлопчик – серце.

«Всі ці роки я найбільше мріяла про трансплантацію, бо мені так хотілось пити. Я кожен день засинала з думкою, що в мене колись буде здорова нирка», – розповідає дівчинка.

За словами лікарів, трансплантація пройшла успішно і дівчина почуває себе добре.

«Нирка виглядає просто ідеально, кровоплин гарний, розміри в нормі, розширень ніяких немає. Ми дуже задоволені. Найкращі відчуття – це врятувати дитину, яка довгий час була на діалізі, адже ці дітки стають наче як власні», – сказала нефрологиня Дитячої Лікарні Святого Миколая Юлія Кислова.