П’ятниця, 29 Листопада

У Львові не надали згоди на відкриття перинатального центру

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові інспектор з технічного нагляду за реконструкцією перинатального центру Петро Цимбалюк відмовився підписувати акт готовності будівель до експлуатації і заявив про тиск зі сторони керівництва ЛОДА, яке змушує його поставити підпис під таким актом. Про це повідомляє Zaxid.net.

За його словами, для введення центру у експлуатацію існує ряд перепон. Зокрема, мова йде про кисневий генератор, доступ до якого не мають лікарі. Також у будівлі немає запасного дизельного генератору.

За словами Цимбалюка, медики, що працюватимуть із новим медичним обладнанням, ще не пройшли навчання. Також перш ніж підписати акт готовності, Петро Цимбалюк мав отримати від підрядників сертифікати і паспорти на технічне та медичне обладнання, а їх йому не надали. Окрім того, він виявив невідповідність адміністративної будівлі лікарні проектній документації. Тут, зокрема, досі не проведений телефонний та інтернет-зв’язок.

З цих причин Петро Цимбалюк не був готовий підписувати акт готовності до експлуатації будівель Львівського перинатального центру. Він заявив, що з вимогою негайно підписати акт на нього тиснула заступниця голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

“17 травня мене викликали на нараду до заступниці голови ОДА Ірини Гримак, і вона у примусовому порядку хотіла зобов’язати мене підписати акт готовності. Я відмовився, бо його (ЛОКПЦ) ще не можна експлуатувати. Гримак мені на це сказала: «або ти підписуєш, або ти звільняєшся”, – каже Петро Цимбалюк.

Після розмови з Іриною Гримак, під час якої Петро Цимбалюк вказав на усі недоліки перинатального центру, ініціювало його відсторонення від технічного нагляду. УКБ ЛОДА уже надіслало у ДАБІ повідомлення про те, щоб хотіло б змінити Петра Цимбалюка на посаді інспектора з технагляду на керівника цього управління Володимира Кравця.

У розмові з журналістами IA ZIK, т.в.о. керівник Перинатального центру Ігор Потапов сказав, що на даний момент усуваються певні недоліки, які затримують запуск установи.

“На завершальній стадії. Є певні моменти, які не дозволяють розпочати роботу. Потрібно завершити підрозділи перинатального, які мають забезпечити адекватну роботу. А саме: є велика проблема із централізованим стерилізаційним відділенням. Це відділення, де відбувається стерилізація медичного обладнання, інструментарію, перев’язочного матеріалу для операцій, пологів, для немовлят – усе, що пов’язане із наданням акушерсько-гінекологічної допомоги”.

Є ще й інші моменти, що затримують відкриття Перинатального центру.

“До прикладу, двері з приймального відділення до функціональних підрозділів пологового були завузькими – через них каталка могла просунутися з великими труднощами. А бувають такі ситуації, які ви бачили у фільмах, коли привозять пацієнток, підключених до систем з переливання крові, вливання медичних розчинів, при цьому їм ще проводиться штучна вентиляція легенів. Їх супроводжує ціла бригада медиків. Потрібен простір, щоби через ці двері проїхати. Відповідно до вимог, з моменту поступлення пацієнтки у критичному стані, операція має розпочатися упродовж 15 хвилин. Тепер стіну вибили, дверний отвір розширили, ставляться нові двері”.

Зазначимо, що підписання акту готовності об’єкту до експлуатації – це перший крок у процесі введення будівель в експлуатацію. Після підписання цього документу, його направляють у ДАБІ, яка скликає комісію з фахівців, що приймають остаточне рішення, вводити об’єкт в експлуатацію, чи ні.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що 22 травня виконувач обов’язків директора ЛОКПЦ Ігор Потапов звільнив з роботи головну лікарку Ларису Янів, її заступника Ігоря Прокопіва, а також двох завідувачів відділеннями – Василя Перцовича та Ігоря Ковальчука. Їх звільнили через те, у приймальному покої виявились надто вузькі двері, а приміщення рентген-кабінету і центрального стерилізаційного відділення неправильно облаштовані. Фактично, лікарів звільнили через помилки будівельників і проектантів.

У п’ятницю співробітники ЛОКПЦ влаштували пікет під стінами департаменту охорони здоров’я ЛОДА, вимагаючи повернути звільнених лікарів на роботу.

Генпідрядником з реконструкції Львівського перинатального центру є зареєстрована у Славському будівельна компанія «Прогрестехбуд», кінцевим бенефіціаром (власником) якої є найбагатший львівський бізнесмен Віталій Антонов, що посідає 13 місце у списку найбагатших людей в Україні.