У Львівському окружному адміністративному суді розглядають справу щодо скасування наказу про надання віллі на вул. Бортнянського, 55 значення пам’ятки архітектури місцевого значення. Про це «Твоєму місту» стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Позивачем у цій справі є Максим Гринів. Чоловік намагається скасувати наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від січня 2021 року, за яким віллу на вул. Бортнянського внесли до Державного реєстру нерухомих пам`яток України за категорією місцевого значення об`єктів культурної спадщини.
Зазначимо, що перше судове засідання у цій справі повинні були провести 19 листопада. Проте наразі відповідного запису у Єдиному державному реєстрі судових рішень немає, адже їх публікують протягом десяти днів з моменту завершення засідання.
Відтак, наразі невідомі ні причини такого позову, ні його аргументація.
Паралельна справа по віллі на Бортнянського та зайві поверхи
Попри це, вдалось встановити, що у цього будинку створили об’єднання співвласників «Борт 55». Його керівником є батько позивача Олег Гринів. Проти останнього, а також його сина Максима та Олега, позивались представники Франківської окружної прокуратури Львова в інтересах Державної інспекції архітектури та містобудування України.
У цій справі йдеться про зобов’язання власним коштом привести житлову будівлю-пам’ятку архітектури місцевого значення на вул. Бортнянського, 55 у відповідність до технічного паспорта шляхом демонтажу 3-го та 4-го поверхів будинку.
Аргументували цей позов протиправністю здійсненого відповідачами, тобто сімейством Гринівих, будівництва на об`єкті, що належить до пам`ятки архітектури місцевого значення. У справі також вказано, що факт самовільного будівництва та руйнування пам`ятки архітектури достеменно встановлено на підставі висновку експерта.
Проте рішення щодо законності надбудованих поверхів на віллі відклали через іншу справу, яка стосується цього будинку – за позовом Максима Гриніва до Мінкульту з вимогою скасувати наказ, яким віллу на Бортнянського, 55 визнали пам’яткою архітектури місцевого значення.