У львівській лікарні перебуває у критичному стані 31-річний мобілізований із Волині Максим Музичка. За даними рідних, його затримали в Луцьку представники ТЦК, “залили газ в очі” і, а згодом без військово-лікарської комісії відправили на полігон. У військкоматі це заперечують. У поліції натомість заявляють, що чоловік випав із кузова авто.
Про ситуацію повідомила мати чоловіка Лариса Музичка у соцмережах, посилаючись на дружину Максима. За її словами, 10 червня в Луцьку представники ТЦК затримали чоловіка просто на вулиці – без участі поліції та перевірки документів. Вона стверджує, що під час затримання йому “залили газ в очі” та силоміць доправили до обласного ТЦК.
Через добу, не провівши військово-лікарської комісії, Максима, за словами рідних, вивезли на полігон у Львівській області. 12 червня він перестав виходити на зв’язок. Завдяки геолокації рідні з’ясували, що його везуть до лікарні.
“Коли я приїхала, дізналася, що він уже на операційному столі у критичному стані. Діагнози: відкрита черепно-мозкова травма, субдуральна та епідуральні гематоми, численні крововиливи. Вже проведено дві операції. Стан – дуже важкий”?, – розповіла Лариса.
У Волинському обласному ТЦК заявили, що 11 червня після встановлення належності чоловіка до військового обліку його направили на військово-лікарську комісію. За даними установи, Музичко відмовився ознайомлюватись із висновками лікарів, тому медики оформили відповідні акти.
“Під час супроводу до ТЦК та СП громадянин поводився спокійно. Фізичні чи спеціальні засоби впливу до нього не застосовувалися. Інформація про використання газового балончика є недостовірною”.
У ТЦК також стверджують, що після завершення формальних процедур чоловіка направили до навчального центру для проходження базової підготовки.
У поліції повідомили, що 12 червня до поліції надійшло повідомлення від медиків про пацієнта, доставленого в одну з львівських лікарень без свідомості з відкритою черепно-мозковою травмою.
“Як попередньо встановили співробітники Яворівського районного відділу поліції, мобілізований 31-річний мешканець Волинської області, отримав тілесні ушкодження вистрибнувши з кузова вантажного автомобіля під час перевезення на полігон”, – йдеться в повідомленні.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.128 ККУ – необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Поліція встановлює всі обставини події.