Четвер, 13 Червня

У Львові два десятки колишніх заводів можуть стати креативними просторами

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міська рада домовилася про підтримку програми ревіталізації колишніх підприємств міста з послами країн Вишеградської четвірки. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Вишеградська четвірка» має свій фонд, на фінансування з якого вони можуть подавати проекти. І один із пріоритетних проектів – це ревіталізація колишніх заводів. Це стосується залучення експертів, проведення експертиз та формування дорожніх карт, – повідомив він. – Йдеться про те, як вибудовувати логістику, працювати із власниками, щоби на місці цих заводів з’являлося не банальне житло, а креативні простори, де можуть проводитися публічні заходи, конференції, створюватися інноваційні лабораторії».

У Львові вже є приклади ревіталізації старих підприємств – завод «Рема» або Fest Republiс на Підзамчі. За словами Андрія Москаленка, загалом у Львові є приблизно двадцять закритих заводів, що можуть підлягати ревіталізації. Співробітники міської ради проводять оцінку їхнього стану та можливостей і представлять результати 20-21 жовтня під час публічного обговорення на заводі «Рема».

Довідка: Вишеградська четвірка (В-4) – неформальне об’єднання чотирьох європейських держав: Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії. Робота об’єднання розпочалася у 1991 році з метою координації діяльності і співпраці у питаннях євроінтеграції. Роботу форматі В-4+ з Україною розпочался з 2000 року за ініціативою українського уряду. Сьогоднішній візит послів В-4 до Львова організувало посольство Угорщини.

Нагадаємо, трамвайне депо на Сахарова перетворять на креативний центр.