17 жовтня у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги 80-річній пацієнтці провели операцію з заміною клапана серця без жодного розрізу. Про це повідомив директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.
«У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відбулася унікальна операція — транскатетерна імплантація аортального клапана. Іншими словами: цілий клапан до серця пацієнтки лікарі доправили без жодного розрізу — через прокол шкіри. Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька!» — написав лікар у Facebook.
Пацієнтка 80-річна жителька Львівщини. За словами Самчука, вона потрапила до лікарні у вкрай важкому стані — з набряком в ногах і рідиною в легенях. У жінки діагностували кpитичний аортальний стеноз.
Через вік клапан у серці пацієнтки «закам’янів»: замість отвору у 3 см, там дірочка розміром 0,8 мм. Через це кров не могла повноцінно циркулювати і як наслідок — стрaждали всі органи.
«Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б», — каже Самчук.
Він зазначив, що якби ця жінка жила, наприклад, у Польщі, їй би одразу поставили клапан через судину. Там, як і в багатьох інших країнах, цей метод широко практикують. Коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону.
«Ми вирішили, що несправедливо лишати шансу жити бабусю, яка ще хоче побавити своїх правнуків, лише тому, що вона українка, а не полячка, і коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону. Операція відбулася вчора. Її робили наші фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі, який має величезний досвід. У центрі, де він працює, за рік роблять сотню таких втручань. Якщо говорити про сам процес: через маленький прокол у шкірі лікарі ввели протез до стегнової артерії, а потім — у серце», — розповів лікар.
За його словами, пацієнтка опритомніла ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітини, тривалого наркозу, апарату штучного кровообігу, вона не потребує відновлення і реабілітації. Найближчими днями її планують виписати.
Самчук заявив, що за рік лише до їхньої лікарні з подібними проблемами потрапляє більш як десять людей. Медзаклад має намір просити державу закуповувати такі протези.