Вівторок, 11 Лютого

У Львівській політехніці пройдуть вибори ректора: що відомо про кандидатів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У березні 2025 року відбудуться вибори ректора НУ “Львівська політехніка”. Востаннє там змінювали очільника в 2007 році. Згідно з українським законодавством, чинний ректор Юрій Бобало не може більше очолювати виш, оскільки одній і тій же людині заборонено обіймати посаду ректора більше як два терміни, кожен з яких становить п’ять років.

Більше про вибори ректора Львівської політехніки — в матеріалі Суспільного.

Вибори ректора Національного університету “Львівська політехніка” заплановані на 12 березня 2025 року.

27 січня був останній день, коли можна було податися на посаду. Тож, як зазначили у пресслужбі університету, уже відомо і затверджено Міністерством освіти й науки України, що на голосування щодо обрання нового ректора університету винесено вісім кандидатур.

На посаду ректора претендують:

Рашкевич Юрій Михайлович — доктор технічних наук, професор кафедри інформаційних технологій видавничої справи Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій “Львівської політехніки”. Був заступником Міністра освіти і науки України (з червня 2017 року до вересня 2019 року). З 1991 по 2017 року — проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків у “Львівській політехніці”.

Подольчак Назар Юрійович – директор Tech StartUp School, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку “Львівської політехніки”. Почесний амбасадор Львова.

Березко Олександр Леонідович — кандидат технічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ “Львівська політехніка”, голова Ради молодих вчених.

Бліхарський Зіновій Ярославович — доктор технічних наук, професор кафедри будівельних конструкцій та мостів, керівник Інституту будівництва та інженерних систем. Лауреат Державної премії України в галузі архітектури за реставрацію та пристосування пам’ятки архітектури ХІV-XVІІІ століть.

Дідик Андрій Миколайович — науковець, підприємець, член Рахункової палати України з 2018 року, доцент кафедри “Економіка підприємств та інформаційних технологій” Львівського університету бізнесу та права (2016-2018 рр.). Був керівником багатьох структур, зокрема, начальником Головного управління Держкомзему у Львівській області.

Шаховська Наталія Богданівна — докторка технічних наук, професорка, засновниця кафедри систем штучного інтелекту та директорка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій в університеті “Львівська політехніка”. Також працює гостьовою професоркою у закладах вищої освіти Польщі. Входить в топ найцитованіших науковців світу. У 2015 році балотувалася до Львівської міської ради від партії “Об’єднання “Самопоміч”, але невдало.

Матвійків Олег Михайлович — перший проректор університету, доктор технічних наук, професор кафедри систем автоматизованого проєктування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Має багато наукових звань та великий арсенал наукових публікацій, який налічує понад сотню робіт.

Симак Дмитро Михайлович — доктор технічних наук, доцент, викладач кафедри цивільної безпеки та інженерії НУ “Львівська політехніка”. Веде активну політичну діяльність, зокрема двічі балотувався до Верховної Ради, але невдало.

Як наголосили у пресслужбі університету, участь у виборах ректора 12 березня візьмуть викладачі вишу та обрані представники з числа студентів. Точна кількість поки невідома.

Наразі діючим ректором університету, починаючи з 2007 року, є Юрій Бобало — вчений у галузі радіотехніки, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, а також лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. До того він був на посаді першого проректора університету.

Як відбуватимуться вибори ректора і коли стануть відомі переможці

Порядок виборів ректорів університетів регулюється законом України “Про вищу освіту”, Методичними рекомендаціями щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника закладу вищої освіти, які затверджені постановою кабінету Міністрів України.

Брати участь у виборах мають право: кожен науковий, науково-педагогічний та педагогічний штатний працівник закладу вищої освіти; представники з числа інших штатних працівників, які обираються відповідними працівниками шляхом проведення прямих таємних виборів; виборні представники з числа студентів (курсантів), які обираються студентами (курсантами) шляхом прямих таємних виборів. У разі коли в закладі вищої освіти немає студентів, виборні представники обираються з числа інших здобувачів вищої освіти.

Інформація про дату, час і місце проведення виборів виборча комісія НУ “Львівська політехніка” повинна оприлюднити не пізніше ніж за сім календарних днів до дати проведення виборів. Самі вибори ректора відбуватимуться шляхом таємного голосування, яке буде здійснюватись з 09:00 до 15:00 у кількох приміщеннях без перерви (у закладах вищої освіти та його відокремлених структурних підрозділах).

О 15:00 усі дільниці закриють і почнуть обраховувати бюлетені, підбивати підсумки по кожній дільниці та складати протоколи. Переможець повинен набрати 50+1 голос. У випадку, якщо ніхто з кандидатів не набере відповідної кількості голосів, через тиждень проведуть другий тур виборів.