На Львівській митниці працює близько 100 людей з інвалідністю. Скільки з них отримало інвалідність після початку повномасштабного вторгнення наразі невідомо. Загалом Львівська митниця налічує 1255 працівників. Про кількість митників з інвалідністю 24 жовтня розповів керівник Львівської митниці Андрій Кузнік на пресконференції щодо підсумків роботи від початку 2024 року, пише Lviv.media.
Керівництво Львівської митниці розповіло, що у звʼязку з резонансом вони розіслали службові записки по митним постам в області з вимогою надати список працівників у яких є інвалідність. Наразі керівники доопрацьовують всю інформацію.
“Якщо інформація про неправомірне отримання інвалідності нашим працівником дійде до Львівської митниці, то ми проведемо перевірку. Побачимо чи взагалі його діяльність у Львівській митниці стосується того, що він неправомірно отримував інвалідність. Будь-який документ, брав чи не брав з собою. Це буде досліджено і далі прийнято рішення в рамках дисциплінарного провадження комісії” — зазначив Андрій Кузнік.
Нагадаємо, питання щодо отримання фальшивих довідок про інвалідність порушили після того, як журналісти дізналися, що на Хмельниччині 50 прокурорів отримали інвалідність за погодження скандальної керівниці МСЕК Тетяни Крупи. Її повідомили про підозру у незаконному збагаченні й наразі вона перебуває під вартою.
Згодом Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Згідно з указом, РНБО доручила Верховній Раді спільно з Міністерством охорони здоров’я розробити законопроєкт, який передбачає ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року. Також протягом трьох місяців перевірятимуть рішення щодо встановлення інвалідності для посадовців, а необґрунтовані — переглянуть. Протягом тижня проведуть аудит пенсійних виплат по інвалідності для держслужбовців і переглянуть механізм нарахувань пенсій для посадовців, щоб зробити систему прозорішою.