У Львові завершили роботи із реконструкції важливої пам’ятки архітектури, вілли Бачевських, що знаходиться на вулиці Вітовського, 35. Про це повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко у себе на Facebook.
Колір її фасаду та вікон мали повернути до автентичного. Також нові власники провели дослідження об’єкту та його архіву з представниками міської влади, зокрема управлінням охорони історичного середовища, та архітектором Юрієм Дубиком.
«Приватбанк» матиме тут один із офісів. Відновили повністю оригінальні двері вілли із завісами, до чого залучили реставраторів, які займаються відновленням саме дверей. Тут підібрали навіть ручку, подібну до автентичної.
Власником вілли Бачевських є приватне підприємство «Кас Консалтинг». У 2018 році за перефарбовування будівлі із бежевого у сірий колір без жодних дозволів та заміну вікон на компанію збирались накласти максимальний штраф – 170 тисяч гривень. Однак представники фірми запевнили посадовців мерії, що оформлять всі необхідні документи і перефарбують віллу у первинний колір. Тому штраф зменшили до 1700 гривень. Цей штраф підприємство сплатило.
Потім у листопаді 2018 року на віллі незаконно встановили скляну прибудову. Через це міське управління охорони історичного середовища навіть зверталось у поліцію, однак жодної відповіді так і не отримало. Через цю самовільну прибудову адміністративна комісія при виконкомі міської ради Львова вдруге оштрафувала власника вілли Бачевських у березні 2019-го.
В лютому 2020 року власники демонтували цю скляну прибудову. На даний момент віллу орендує державний банк ПриватБанк. Тут облаштують новий центр для VIP-клієнтів.
Раніше у цій будівлі працювало львівське відділення страхової компанії «Брокбізнес», власником якої є Віталій Хомутиннік – співголова депутатської групи «Відродження», колишній член Партії Регіонів. У 2016 році вони переїхали на вулицю Стрийську.
Історична довідка:
Вілла Бачевських – пам’ятка архітектури місцевого значення збудована у 1926 році. Архітектор – Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок.