Уночі з 3 на 4 липня у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели аж 3 унікальних операції: це трансплантацію серця та двох нирок.
Це вагомий прорив, адже за останні 15 років провели лише дві аналогічні операції в Ковельській районній лікарні Волинської області. Про це у Facebook написав головний лікар Олег Самчук.
Лікарі трансплантували донорські органи пацієнту з важкою хворобою серця та двом людям, у яких були відсутні обидві нирки.
“Донором став 58-річний львів’янин, який отримав несумісні з життям трaвми – це було падіння з висоти. Після марних спроб врятувати пацієнта наші спеціалісти констатували у чоловіка cмерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.
Серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, крім пересадження, чоловік не мав. Нирки отримали також чоловіки: один зі Львова, другий із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку”, – розповів Олег Самчук.
“Трансплантація серця тривала близько семи годин, пройшла успішно, пацієнт уже розмовляє і перебуває при свідомості. Його життєві показники стабільні і загрози життю немає”, – зазначив у коментарі “Еспресо” хірург, завідувач першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич.
Наступного дня пацієнта з новим серцем у супроводі лікарів направили до львівського аеропорту, звідки вертольотом ДСНС доправили чоловіка до Києва за 2 години.
Пацієнт уже летить до Києва. Дві години замість 7-8! Дякую, Головне управління ДСНС України у Львівській області та особисто його начальнику Кагітіну Юрію Івановичу, за допомогу!
Gepostet von Oleg Samchuk am Samstag, 4. Juli 2020
Це перша операція з пересадки серця у Львові
“У львівській лікарні це стало можливим через те, що розширили реанімаційне відділення і до нас потрапляють найважчі хворі з усієї Західної України. На жаль, найбільше з них помирають. Досі в нас не було законодавства, яке дозволяло відбирати з їх числа донорів для трансплантації. Зараз це стало можливим.
У чому особливість ситуації з донорами? У важких хворих бувають такі стани, коли настає cмерть головного мозку, але тіло й органи ще залишаються живими протягом певного часу, поки остаточно не припинить діяльність мозок. Це така перехідна межа, коли точно відомо, що людина вже не виживе, але її внутрішні органи ще не зaгинули. Цей стан має констатувати 10 лікарів. Наші лікарі пройшли спеціальне стажування і можуть оцінювати за допомогою спеціальної апаратури та своїх знань цей стан, коли людину можна визнати донором органів”, – заявив він.
Нехай ці історичні фото лишаться тут назавжди! 4.07.2020. Львів. Трансплантовано серце і дві нирки від посмертного донора. Початок покладено…
Gepostet von Oleg Samchuk am Samstag, 4. Juli 2020
Ця операція була проведена у співпраці з київськими колегами з Інституту серця, але й надалі проводитимуть операції із трансплантації серця.
“Але є такі вимоги, що лікарі мають провести певну кількість операцій з більш досвідченими колегами, переймаючи потрібні знання і навички. Нам потрібно здійснити ще декілька таких спільних операцій, і тоді вже зможемо проводити їх самостійно. Щодо нирок, то ми повністю автономні в цій діяльності”.
Найближчим львівські лікарі будуть готові до збільшення їхніх можливостей, а саме – зможуть розпочати операції з трансплантації легень і кінцівок.
“Трансплантологія в Україні перебуває на дуже низькому рівні, і ми фактично започатковуємо її. Відзначу, що провести трансплантацію з одного боку є порятунком пацієнта, а з іншого – це економія бюджетних грошей, які йдуть на дуже дорогий гемодіаліз, або допомогу в пересадці органів за кордоном. У нас дуже велика потреба у таких операціях. В Україні на черзі стоять, напевне, тисячі людей в очікування пересадки серця і десятки тисяч – пересадки нирок”, – прокоментував лікар Гнат Герич.
Самчук написав, що лікарі Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги проводили операцію по пересадці серця спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим.