На площі Святого Теодора на зупинці громадського транспорту анонімний вуличний митець під ніком Dart Painter, який просить називати його Андрієм, встановив чергову інсталяцію на просторах міста. Раніше він розмістив гігантську медичну маску в парку На Валах, аби привернути увагу місцевих до загострення пандемії к-вірусу та дотримувати безпечних заходів.
Після цього у нього були ряд інших невеликих інсталяції, а на цей раз він встановив килим з персонажами картини одного художника.
“Нещодавно я задумався, чому люди до цього часу їх [килими вдома] там тримають? У кожного свої погляди на те, що добавляє затишку в домі. Особисто на мою думку, килими на стінах – це пережиток минулого. Пережиток минулого, який я виніс зі своєї квартири.
⠀
В якості доповнення до самого килиму я вирішив використати персонажів із однієї з найвідоміших картин Ф. Решетнікова: «Знову двійка». Даний витвір мистецтва є яскравим прикладом соціалістичного реалізму, що у свій час, як і килими на стінах, був актуальним, але тепер став однією з багатьох сторінок нашої історії.
⠀
Килим, що я виніс зі свого дому – це символ минулого, символ застарілих моральних норм і стереотипів, які потрібно відпустити і рухатись у майбутнє.
⠀
Його я повісив саме на зупинці, що є місцем, де можна сісти в автобус, залишивши своє минуле за спиною і відправитись на зустріч чомусь новому, невідомому і прекрасному”, – пояснює автор.
Як запевнив Андрій, йому більше 20 років. Одного разу у нього був інцидент з поліцією на площі Ринок, котрі хотіли затримати хлопця, однак вони порозумілись і його відпустили. Митець пояснює, що це далеко не вандалізм, а між мистецтвом і вандалізмом стоїть велика грань. В мистецтво він вкладає певний посил, концепт. Вандалізм ж – це умисне знищення чи псування майна.