Відділення трансплантації кісткового мозку буде створено у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі на вул. Дністерській і у ньому рятуватимуть дітей зі всієї Західної України. Про це повідомляє ZAXID.NET.
Медичний центр для реалізації цього проекту відвів частину приміщень, які переобладнають під спеціальні бокси. Головним спонсором проекту є Fondazione Rosa Pristina з Італії. Бюджет проекту наразі становить 500 000 доларів і його мають реалізувати до кінця 2022 року.
Цю новину працівники Центру повідомили у середу, 7 жовтня, на своїй сторінці у Facebook.
«Ми розпочинаємо масштабний проект зі створення підрозділу трансплантації кісткового мозку у нашому центрі. Проект фінансується головним спонсором Fondazione Rosa Pristina з Італії. Нашими партнерами є Soleterre Onlus та Благодійний фонд Запорука», – сказано у повідомленні.
Дитячий онколог, головний організатор цього проекту зі сторони лікарні Роман Кізима повідомив ZAXID.NET , що італійські спонсори на початок цього проекту виділяють 500 тис. доларів.
«У бюджеті проекту передбачено, що за ці кошти будуть створені спеціальні бокси для трансплантації, закуплено відповідне обладнання, а також певна частина коштів буде скерована на освітній проект, бо суперсучасне обладнання без відповідно підготовлених лікарів працювати не буде. Ми ще навесні вели перемовини про навчання наших лікарів в Італії, але через пандемію коронавірусу це наразі неможливо. Тож освітній проект розпочали в Києві, в лікарні ОХМАТДИТ, де 7 жовтня провели четверту трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора і львівські лікарі брали у ній участь», – каже Роман Кізима.
Проект розрахований до кінця 2022 року і тоді львівські лікарі вже почнуть самостійно проводити операції з пересадки кісткового мозку. Операції з пересадки кісткового мозку будуть проводитися за рахунок держави.
За словами директора Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрія Синюти, підрозділ з трансплантації кісткового мозку буде розташований на шостому поверсі Центру. Наразі там є лікарняні палати, які обладнають під спеціальні бокси з потужною системою вентиляції.
На словами Андрія Синюти, до реалізації цього проекту підключаться і держава, місцева влада, спонсори, бо його бюджет передбачається вдвічі більший. Львівські благодійні фонди «Крила надії», «З янголом на плечі», які постійно допомагають дітям, що потребують трансплантації кісткового мозку, також готові надати допомогу у реалізації проекту.
Щороку лише на Львівщині близько 10 дітей потребують пересадки кісткового мозку. В інших областях Західної України приблизно така ж ситуація.
Досі батьки хворих дітей шукали порятунку за кордоном: в Польщі, Білорусі, Італії, Німеччині, Ізраїлі тощо, де операції з пересадки кісткового мозку коштують 120-160 тис. євро. В Україні за ці гроші можна буде провести три трансплантації.
Цього року вперше операції з трансплантації кісткового мозку від неродинного донора розпочали робити і в Україні, у Києві. 7 жовтня в київському ОХМАТДИТі успішно провели четверту трансплантацію кісткового мозку, в якій брали участь 10 лікарів зі Львова, переймали досвід. Донором кісткового мозку для дитини став молодий поляк.