У Турківському районі надано погодження на створення національного природнього парку «Бойківщина». Про це повідомили у Турківській райдержадміністрації.
Зі слів голови Турківської райдержадміністрації Олександра Лабецького, створення парку дозволить створити додаткові робочі місця, які фінансуватимуться з державного бюджету. Водночас НПП «Бойківщина» дасть можливість залучати грантові кошти міжнародних фондів на екологічні проекти, створення рекреаційних, відпочинкових зон, розвиватиметься туристична сфера. Ліс почне відновлюватися, адже суцільні рубки на території такого заповідного парку заборонені.
«Одразу заспокоюю місцевих жителів – дрова можна заготовляти, гриби, ягоди, трави – можна збирати, гуляти по лісі – на здоров’я. Ці страшилки придумали ті, хто мав інтерес вирубувати карпатські ліси, а зі створенням парку, вони втратять таке. Ми даємо старт розвитку туристичної галузі, адже наш край неповторно красивий і привабливий, особливо – з новими асфальтованими дорогами», – наголосив голова райдержадміністрації.
Нагадаємо, днями в обласному управлінні лісового господарства відбулося підписання документу, яким було погоджено створення Національного природного парку на території Турківського району.
Планується створення окремого державного підприємства, яке опікуватиметься ділянкою, площа якої сягає майже 30% від площі двох лісгоспів району (Боринського та Турківського). До складу національного природного парку заплановано включити землі держлісфонду загальною площею 7,9 тис. га, у т.ч. з вилученням – 6,3 тис. га, без вилучення – 1,6 тис. га, при умові функціонування НПП «Бойківщина» в структурі Державного агентства лісових ресурсів України.
У цих районах на значній площі збереглися природні лісові ландшафти з рештками природних букових, яворово-букових та ялицево-букових лісів. У віддалених місцях Карпат трапляються бурий ведмідь, вовк, рись, дикий кіт.
За попередніми даними, на території росте понад 750 видів судинних рослин, з яких майже 50 рідкісні й підлягають охороні. Понад 30 видів, що ростуть у парку, занесено до Червоної книги України. Особливе бальнеологічне значення мають джерела унікальних мінеральних вод, зокрема, у Розлучі. В окремих населених пунктах збереглися церкви, побудовані у типовому бойківському стилі. Зокрема, Церква Собору Пресвятої Богородиці, що у селі Матків, яка споруджена у 1838 року, входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Пропозицію було направлено на розгляд до Державного агентства лісових ресурсів України щодо її погодження.
Провідні науковці Львівщини розробили Регіональну програму розвитку заповідної справи у Львівській області до 2020 року, результатом втілення якої має стати збільшення площі природно-заповідного фонду області до 14%.
Зазначимо, ландшафтне та природно-географічне різноманіття Львівської області зумовило створення на її території значної кількості об’єктів природно-заповідного фонду. На території Львівщини функціонує 3 заповідних об’єктів загальною площею 155,8 тис га, що складає 7,2% площі області.