Посадовиця зауважила, що на тлі зростання прожиткового мінімуму зросте і вартість «пакунка малюка» — до 7689 грн. Тоді як у 2023-му його вартість сягала 6816 грн.
Вже 2 січня міністерство затвердило скоригований вміст «пакунка малюка», наразі він проходить державну реєстрацію. У Мінсоцполітики кажуть, що тепер така допомога раціональніше укомплектована, зокрема:
- збільшено кількість або додано товарів, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки);
- збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання;
- зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого новонароджені швидко виростають (боді для немовлят, штанці-повзунки).
Зазначається, що склад пакунка мають оновлювати кожні 4 роки з урахуванням експертної думки фахівців Мінсоцполітики та інших міністерств, із залученням батьків немовлят та представників ЮНІСЕФ.
«За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст “пакунка малюка” коригується, враховуються побажання батьків та їхнє бачення щодо того, які предмети й засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими», — запевнили у відомстві.
«Пакунок малюка» або «бебі-бокс» — це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета програми — підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догляд за немовлям.
У набір входять більш ніж 80 найнеобхідніших речей та засобів. З моменту запуску цього проєкту, тобто від 2018 року, держава видала вже близько 700 тисяч «пакунків малюка». А втім, батьки також можуть отримати грошову компенсацію замість «бебі-бокса».
Право на «пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та люди без українського громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також ті, яких визнано в Україні біженцями або людьми, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.