Трюдо перепросив за запрошення до парламенту Канади ветерана Ваффен-СС “Галичина”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо в середу перепросив від імені держави за запрошення до парламенту ветерана дивізії СС “Галичина” під час виступу Володимира Зеленського.

У короткій заяві для журналістів Трюдо заявив, що він і всі присутні в парламенті Канади “глибоко шкодуємо про те, що стояли й аплодували” 98-річному ветерану СС “Галичина” Ярославу Гуньці.

“Це було жахливим збуренням пам’яті мільйонів людей, які загинули під час Голокосту”, – сказав він, додавши, що вшанування Гуньки було “глибоко, глибоко болючим” для євреїв, поляків, ромів, ЛГБТ-спільноти та інших груп, яких нацистський режим винищував у роки Другої світової війни.

Також канадський прем’єр підкреслив, що “Канада глибоко співчуває” президенту Володимиру Зеленському, який тоді був із візитом в Оттаві й також аплодував Гуньці.

Напередодні у відставку пішов спікер Палати громад Канади Ентоні Рота, який і запросив ветерана дивізії СС “Галичина” до парламенту й представив його як ветерана Другої світової війни, що воював проти росіян.

Польша требует экстрадировать украинского ветерана СС "Галичина", которого приветствовал Зеленский в Канаде. Читайте на UKR.NET

26 вересня міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек заявив, що його уряд може домагатися екстрадиції Гунька як воєнного злочинця.

У запиті, зверненому до Інституту національної пам’яті, він закликав дослідити, чи був Гунька причетний до нацистських злочинів.

Довідка: Ярослав Гунька — український ветеран Другої світової війни 14-ї гренадерської дивізії Ваффен СС «Галичина». Гунька народився в селі Урмань (Тернопільщина) у 1925 році, що тоді входило до складу Польщі, і пішов добровольцем до СС «Галичина» у 1943 році. Після закінчення Другої світової війни емігрував до Канади.

Чи причетний Ярослав Гунько до вбивств поляків та євреїв?

Під час Другої світової війни Гунько служив у 14-й гренадерській дивізії Ваффен-СС, також відомій як дивізія «Галичина» — добровольчому підрозділі, що складався переважно з етнічних українців під командуванням нацистів. Нюрнберзький трибунал не визнав підрозділ винним у жодних воєнних злочинах. Тому офіційно доказів того, у чому організація CIJA звинуватила Хунку (Гунька), не існує. Дивізія не входила до структури загальних СС (Allgemeine SS), які брали участь у Голокості та в інших каральних операціях на окупованих територіях, а входила до так званих Військ СС (Waffen SS) і була призначена для бойових дій на фронті поряд із Вермахтом. Перед здачею західним союзникам у 1945 році переукомплектований підрозділ отримав новий статус і нову назву — Перша Українська дивізія Української національної армії.