Аудит виявив порушення у діяльності комунальних закладів, що призвели до втрати понад 16 мільйонів гривень з бюджету Львова.
Про це йдеться у звіті Західного офісу Державної аудиторської служби України за результатами державного фінансового аудиту бюджету Львівської МТГ з 1 січня 2021 року до 30 червня 2024 року, який є у розпорядженні Варіантів.
Держаудитслужба провела перевірку низку комунальних підприємств Львова та виявила численні порушення, що призвели до значних фінансових втрат бюджету громади та неефективного використання коштів.
Зокрема, КНП “Львівське ТМО “Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги” у грудні 2023 року придбала два автомобілі швидкої медичної допомоги, які жодного разу не використовувались.
За даними аудиторів, це свідчить про неефективне використання коштів виділених з бюджету Львівської громади на 5 560 000 грн.
Крім того, ЛКП “Ратуша-сервіс” провело закупівлю товарів військового призначення з ПДВ на 1 023,3 тис. грн, які Податковим кодексом України звільняються від сплати ПДВ, а ЛКП “Львівський центральний парк культури i відпочинку ім. Б. Хмельницького” на 181,6 тис. грн завищило вартість виконаних робіт з реконструкції будівель спорткомплексу “Юність” на вул. Болгарській, 4. Наразі ці кошти були відшкодовані під час аудиту.
“Відсутність належного контролю за ефективною діяльністю комунальних підприємств призводить до втрати доходів бюджету Львівської МТГ в сумі 16 987,2 тис. грн, доходів підприємств в сумі 28 35,7 тис. грн, незаконного використання коштів в сумі 1 204,9 тис. грн, а також: необґрунтованого виділення коштів з бюджету на закупівлю транспортних засобів” – заявили у Держаудитслужбі.
Аудит також виявив випадки, які можуть призвести до додаткових витрат коштів комунальних підприємств у 5 150,35 тис. грн, а також випадки ïx неефективного використання у 57 102,98 тис. грн.
“Запроваджена перманентна політика споживання, а також принципово безвідповідальний підхід до управління та контролю за діяльністю комунальних підприємств, не сприяє ïx сталому розвитку та позбавляє можливості якісно виконувати свої функції, які в першу чергу мають бути спрямовані на забезпечення життєдіяльності громади” – додали аудитори.