Випускники українських шкіл з 2021 року обов’язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики. Про це повідомила заступниця директора Центру оцінювання якості освіти, який організовує ЗНО в країні, Тетяна Вакуленко.
Раніше випускники могли обирати між математикою та історією України.
“Державна підсумкова атестація з 2021 року для здобувачів повної загальної середньої освіти буде обов’язковою з української мови, з математики. Це нововведення.
Нагадую, раніше можна було обирати з-поміж математики або історії України. Історія України або іноземна мова, а також один з навчальних предметів на вибір”, – розповіла Вакуленко.
Крім того, з 2021 року обов’язковим також буде предмет історія України або англійська мова на вибір.
За її словами, у 2021 році також на два рівні буде розділено ЗНО з української мови. Це буде базовий рівень, до якого входитиме українська мова, а також рівень «поглиблене вивчення», куди входитимуть українська мова й українська література.
«Таким чином, 2021 року випускники шкіл обов’язково складатимуть ЗНО з української мови – 1 рівень, або з Української мови і літератури – 2 рівень; математики – 1 або 2 рівень на вибір; історії України або англійської мови на вибір», – сказала міністерка освіти і науки і додала, що також вони зможуть складати ЗНО з додаткових предметів за вибором.
Водночас скасували обов’язкове ЗНО з української літератури. Український центр оцінювання якості освіти у 2021 році впровадить окремий тест ЗНО з української мови, який можна буде складати замість теперішнього тесту, який включає також і питання з української літератури. Про це 14 вересня повідомив Центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
Раніше ексміністерка освіти і науки України Лілія Гриневич повідомляла, що міністерство виходить з того, що базові математичні навички необхідні кожній людині. При цьому вона підкреслила, що всі країни, які хочуть посилити свій інноваційний потенціал, вводять обов’язковий іспит з математики.
Вакуленко додала, що з 2021 року випускники також зможуть складати ЗНО із 5 предметів. До цього часу максимальна кількість була 4.
Нагадаємо, навчальний рік 2020-2021 оголосили Роком математичної освіти. Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики.