Терміни завершення будівництва сміттєпереробного заводу у Львові змістилися

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Терміни можливого завершення будівництва сміттєпереробного заводу у Львові змістилися – тепер вже до лютого 2025 року. Таку інформацію 2 липня заслухала тимчасова контрольна комісія міської ради з питань діяльності ЛКП «Зелене місто», передає Твоє Місто.

Комісія провела своє засідання на запит генпідрядника будівництва заводу Control Process.

«Генпідрядник звернувся до нас на комісію із рядом питань, які потрібно врегулювати із ЛКП «Зелене місто», бо вони безпосередньо впливають на продовження будівельних робіт. Ми ці питання скерували на підприємство і сьогодні приїхали, щоб разом їх обговорити.

Питання стосувалися заборгованості коштів перед генпідрядником, підписання додаткових угод із новими термінами завершення будівництва та індексацією, плану поставки обладнання, стану виконання робіт і необхідності фінансування», – прокоментував голова комісії, депутат Назарій Бербека.

Станом на сьогодні роботи на заводі проводять, але не в повній мірі. Були підписані додаткові дві угоди, які врегульовують питання індексації та нових термінів завершення будівництва. Частина обладнання почала надходити, а ще частина готова до відвантаження.

Зокрема, щоб виконати намір завершити будівництво, який вказаний в додаткових угодах, а це лютий 2025 року, потрібне щомісячне фінансування в повному об’ємі. Загалом – це 715 мільйонів гривень. З керівником ЛКП проговорили можливість залучення грантових коштів, зокрема ЄБРР, щоб частково перекрити вартість додаткових робіт

Зазначимо, що завершити будівництво сміттєпереробного заводу у Львові планували до кінця 2023 року, а потім до кінця 2024.

Передбачається, що на заводі можна буде переробляти 250 тис. тонн відходів на рік. Це саме та кількість відходів, яку сьогодні збирають у Львові. Переробка сміття на заводі дозволить також підготувати матеріал для RDF-палива.

«RDF-паливо – це альтернативне паливо, яке є замінником бурого вугілля і газу. Це дозволить нашій країні в майбутньому відмовитися від газу і забезпечити державу хорошим матеріалом, який вже використовується в Польщі чи в країнах світу», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний.

Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки ТПВ на вул. Пластовій, 13 реалізується за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, а також Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

Це буде перший такий комплекс в Україні. Там працюватиме понад 180 робітників.