Понеділок, 13 Січня

🚕Онлайн-сервіс Uklon перестане працювати в комендантську годину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Онлайн-сервіс виклику авто Uklon отримав звернення Патрульної поліції й від сьогодні припиняє працювати під час комендантської години вночі, повідомив гендиректор компанії Сергій Гришков. Uklon продовжить працювати у звичайному режимі протягом дня.

“Ми ініціювали технічні доопрацювання нашого сервісу, які були сьогодні завершені. Перше обмеження роботи нашого сервісу буде здійснено в ніч із 14 на 15 березня і надалі діятиме по всій Україні відповідно до комендантської години кожного з регіонів”, – написав CEO Uklon Сергій Гришков на своїй фейсбук-сторінці у четвер.

Він наголосив, що компанія Uklon діяла, діє і діятиме в правовому полі. За словами Гришкова, рішення про обмеження роботи сервісу в комендантську годину було ухвалено після консультацій, які відбулися на тижні.

Також CEO компанії повідомив, що 7 березня Uklon отримав звернення від Патрульної поліції Києва з приводу розгляду можливості припинення надання послуг під час комендантської години.

“Ми з повагою ставимося до роботи правоохоронної системи України і приймаємо ваш запит. Також ми розраховуємо і на повагу правоохоронних органів до вітчизняного бізнесу”, – написав Гришков.

Він пояснив, що раніше водії Uklon, які мають перепустку і можливість здійснювати перевезення вночі, самі могли вирішувати, працювати в комендантську годину чи ні. Тепер платформа буде обмежувати їх.

Сергій Гришков підтвердив, що Uklon — єдиний сервіс, який працював 24/7 для людей, у яких траплялись екстрені випадки.

Минулого року операційний директор та співзасновник Uklon Сергій Смусь в інтерв’ю LIGA.net казав, що в компанії були довгі дискусії, чи варто дозволяти водіям їздити під час комендантської години.

“Але потім зрозуміли, що навіщо забороняти, якщо з нами співпрацюють різні водії, зокрема ті, які мають перепустки, або ж потрібно підвезти кудись людину із перепусткою – кейсів вистачає. Ми намагалися розв’язувати це питання принаймні у маленьких містах – щоб надати право пересуватись усім нашим водіям, але це важко”, – казав він.

Що цьому передувало?

Анонімний Telegram-канал під назвою «Джокер» у своїх публікаціях упродовж останніх кількох тижнів звинуватив Uklon у низці порушень, зокрема роботі в комендантську годину, на відміну від конкурентів.

Пресслужба Uklon у своєму повідомленні у Facebook роз’яснила, що всупереч вимогам комендантської години, є ситуації, коли користувачам потрібен сервіс компанії, зокрема після прибуття поїзда посеред ночі, в екстрених ситуаціях із рідними/тваринами.

Згідно зі статистикою компанії, частка замовлень у комендантську годину в Україні становить менше ніж 2%, водночас 44% замовлень були єдиними для пасажира за цей період. Основний напрямок для поїздок – вокзали та лікарні.

Щодо ціноутворення в компанії зазначили, що воно здійснюється з використанням штучного інтелекту й алгоритмів, які аналізують попит і пропозицію в реальному часі.

У підсумку Uklon звернувся до прокуратури та представників Бюро економічної безпеки України, заявивши, що анонімний Telegram-канал веде проти них дезінформаційну кампанію.