Відповідно до розпорядження міського голови Львова «Про початок опалювального сезону 2018−2019 років», ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» розпочнуть подачу опалення до усіх житлових будинків у понеділок, 22 жовтня, з 06.00 год.
«З 10 жовтня ми розпочали опалювальний сезон для бюджетних установ на основі листів-звернень від керівників закладів. Станом на сьогодні школи, садочки, лікарні і поліклініки опалення отримують.
Згідно з нормативними документами — це спільний Наказ Мінпаливенерго і Міністерства ЖКГ, опалювальний сезон для населення розпочинається, коли протягом трьох діб середньодобова температура становить + 80С. Далі рішення про початок опалювального сезону приймають вже органи місцевого самоврядування. З огляду на те, що ми щоденно моніторимо прогноз погоди, і відповідно до прогнозу синоптиків, вже від сьогодні температура зовнішнього повітря буде знижуватися, щоб не допустити надмірного охолодження будинків та забезпечити комфортну температуру в помешканнях львів’ян, прийнято рішення, з понеділка, 22 жовтня, розпочати опалювальний сезон для населення та інших категорій споживачів теплопостачальних підприємств.
Система теплопостачання до роботи готова. Завдяки якісній роботі з ремонту і модернізації об’єктів теплопостачальна протягом останніх років, подача тепла в будинки буде відновлена у найкоротші терміни, а температура теплоносія регулюватиметься залежно від температури зовнішнього повітря. В опалювальному сезоні 2018−2019 року ЛМКП «Львівтеплоенерго» подаватиме опалення до більше 1600 житлових будинків, 198 освітніх закладів (школи, садочки) та 46 медичних закладів (лікарні, поліклініки). ЛКП «Залізничнетеплоенерго» подаватиме опалення до 524 житлових будинки, 42 закладів освіти (школи і садочки) і 6 медичних установ.
Окремо звертаюся до керівників ОСББ, ЖБК і відомчих будинків щодо забезпечення готовності будинків до осінньо-зимового періоду та оперативної співпраці з представниками ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛКП «Залізничнетеплоенерго» та районними адміністраціями для забезпечення оперативного включення опалення”, — повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
До слова, 19 жовтня, Уряд таки вирішив підняти ціни на газ для населення з 1 листопада — вартість зросте на 23,5%.
За словами Гройсмана, це було непросте рішення і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли би на ньому бути присутніми, але є обставини, які слід враховувати.
“Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все у моїх силах”, – сказав прем’єр.
Він наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ було ще у 2008 році.
Гройсман додав, що мова йде про те, що якщо не буде вирішене питання щодо ціни на газ, може бути розірвана співпраця з Міжнародним валютним фондом, що призведе до дефолту в країні.
“Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс”, – сказав Гройсман.
Очільник уряду зазначив, що всі, хто потребуватиме підтримки держави у вигляді субсидій – отримають її.
Зараз населення купляє блакитне паливо за ціною 6,96 гривні за кубічний метр. Якщо порівняти цей тариф з новою ціною, то виходить підвищення на 22,9% – на 0,6 процентних пункта менше, ніж оголосив Гройсман.