Робінсон Хиральдо Рамірес родом з Колумбії. Чоловік із 12-річним військовим досвідом приїхав до України та долучився до Третьої штурмової бригади. Боєць втратив ногу на фронті й готується до протезування у львівському центрі “Superhumans”.
Більше про це Робінсон розповів Суспільному.
36-річний Робінсон Хиральдо Рамірес — колумбієць із 12-річним військовим досвідом. Два з половиною роки тому він приїхав до України, щоби воювати разом з українськими бійцями. Про таку можливість йому розповів його побратим з Колумбії.
“Основне, що мотивувало мене — це бажання допомагати. І я розумів, що допомагати це не тільки про поле бою, можна по-різному допомагати. Мене спонукало приїхати відчуття солідарності не лише з українцями, а загалом людьми, які борються за спільні ідеї й відстоюють свою незалежність”, — каже Робінсон.
Позивний Робінсона — “Кабайо”, українською перекладається як “кінь”. В Україні чоловік служив у різних бригадах, а останні дев’ять місяців був бійцем Третьої штурмової бригади. 25 грудня 2024 року під час бойового завдання на Донецькому напрямку він отримав поранення внаслідок атаки російського дрона-камікадзе.
“Ми намагались щонайшвидше вийти звідти, але довкола було все заміновано. Я отримав сильне поранення ноги, ми мусили рухатись пішки більше кілометра. Через два дні евакуаційна група мене вивезла. Мене евакуювали з дуже серйозними травмами. Сказали, якби ще кілька годин пройшло, я б міг померти від гіпотермії”, — розповідає військовий.
Робінсону зробили кілька операцій. Наразі він проходить реабілітацію та готується до протезування у львівському центрі “Superhumans”. Військовий розповідає, що хоче залишитися в Україні й написати книжку про українців:
“Коли я приїхав сюди, в мене було відчуття, що всі двері є відкриті. Люди дуже чуйні і я це запам’ятаю на все життя і про це я напишу книжку. Я хочу бути тут до кінця, побачити перемогу та свободу України. Найбільше, що мені б хотілося — щоб війна закінчилась”.
Після реабілітації Робінсон планує продовжити службу, стати військовим інструктором та продовжити вивчати українську мову.