У Львові комунальна установа Інститут міста оприлюднила результати соціологічного дослідження «Львів карантинний», що проводилось у квітні цього року. Дослідженням було з’ясовано як львів’яни дотримуються карантинних заходів.
Так, впродовж 7−12 квітня дослідження проводилось соціологічною агенцією Fama, власне на замовлення вищезгаданого Інституту міста. Відбувалось це методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової однощаблевої вибірки. До вибірки увійшли 1200 мешканців Львова, віком 18 років і старші. Похибка вибірки не перевищує 2,8%.
Як зазначають в КУ Інститут міста, загалом можна вважати, що поточне дотримання карантину у Львові відбувається в межах прийнятих рекомендацій, а сама ситуація є контрольованою:
Переважна більшість жителів (90%) дотримується рекомендацій щодо частого миття та дезінфекції рук, близько 70% повідомили, що носять захисні маски.
76,9% львів’ян не приймають гостей, а 69,8% не ходять у гості. Перебувають вдома і залишають помешкання виключно для задоволення життєвих потреб 68% львів’ян, 7,2% не залишають дім взагалі під час карантину.
Близько 40% львів’ян дезінфікують упаковки продуктів після повернення з магазину, а також телефони після користування ними, якщо перед цим не змогли продезінфікувати руки. Майже 40% запевняють, що дотримуються практично всіх рекомендацій щодо запобігання поширенню к-вірусу.
Відносна більшість респондентів знають про базову симптоматику к-вірусу і, за умови підозри захворювання, 75% обіцяють телефонувати сімейному лікарю або в найближчу амбулаторію.
Відносна більшість (частка від 50 до 75%) респондентів позитивно оцінює дії уряду та міської влади у (відповідь на пандемію) за такими параметрами як «вчасність», «доречність» та «достатність». Загалом трохи більша частка респондентів дає позитивну оцінку дій саме міської влади у порівнянні з діями центрального уряду.
Позитивна оцінка дій супроводжується підтримкою суттєвої частки жителів (понад 70%) практично всіх впроваджених карантинних та протиепідеміологічних заходів. Заборона відвідування парків, скверів, зон відпочинку — заборона, яку підтримала найменша частка мешканців (57%).
Також переважна більшість респондентів (85%) вказали, що не відчувають потребу в додатковій інформації щодо дій влади.