П’ятниця, 27 Грудня

Сьогодні у Львові відкрили URBAN бібліотеку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 11 травня, відбулося відкриття URBAN бібліотеки.

Проект ревіталізації бібліотечного простору на базі бібліотеки-філії № 8 ЦБС для дорослих міста Львова триває з кінця 2015 року. Ідея та концепція утворилися в результаті спільної злагодженої діяльності трьох сторін: ЦБС для дорослих міста Львова, управління культури ЛМР та урбаністичної тусовки міста. Про це пише прес-служба ЛМР.

«Завдяки ідеям, синергії тих ідей, завдяки активним громадянам, завдяки активним працівникам бібліотеки, які тут працювали і працюють, завдяки КУ «Інститут міста», який теж зробив вагомий внесок в напрацюванні концепції, студентам, які долучалися — було напрацьовано унікальну концепцію не лише для Львова, але й для всіх міст України.

Ми хочемо, щоби це був такий існуючий, практикуючий і розвиваючий публічний простір, де би збиралися урбаністи, архітектори та обговорювали питання міста Львова.

Тут було зроблено капітальний ремонт, було реставровано вікна, двері. Пропрацьовано спеціальний дизайн, меблі було виготовлено також на замовлення. Наразі, ми тут маємо 28 тис. книг, серед яких приблизно 10% – урбаністична література, яку ми і надалі будемо збільшувати”, — зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

URBAN бібліотека, як відкритий простір працюватиме з питаннями архітектурного проектування міст, соціального життя міст, вибудови зв’язків у місті, життя людини в місті. В бібліотеці можна буде відвідати багато цікавих подій, вокшопів, лекцій та почитати сучасну художню та профільну літературу з урбаністики.

«URBAN бібліотека спочатку напрацювала свою концепцію та аудиторію, а потім закрилася на ремонт. Під час попередньої діяльності URBAN бібліотека брала активну участь в житті міста: приймала експертів та мешканців в проекті „Вулиця для всіх“, була локацією для Фестивалю аудіо-візуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА (2017), була постійним учасником Майстерні міста, започаткувала свій міждисциплінарний ПРОЕКТ 102,5 тощо. URBAN бібліотека стала кращою бібліотекою 2017 року за версію Української бібліотечної асоціації», — розповідають в управлінні культури ЛМР.

На відкриття URBAN бібліотеки управління культури разом із GIZ запросили головного урбаніста Ейнговена (Нідерланди) Кейса Донкерса, засновника Голанського тижня дизайну, дослідницького проекту City as a Lab, он-лайн платформи Brabant Academy та Центру розвитку Архітектури Ейнговена. Гостей чекала неформальна зустріч-розмова із Кейсом Донкерсом. Для усіх відвідувачів провели екскурсії оновленим простором бібліотеки.

О 18.30 год. Кейс Донкерс прочитає лекцію «Full moon for urban transformation». Також під час свого візиту він зустрівся з міським головою Андрієм Садовим, головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським, представниками креативних індустрій.

О 20.00 год. відбудеться концептуальна музична імпровізаційна сесія проекти на стику нових технологій, музики, візуального мистецтва від музично-соціальної ініціативи ХАТНЄГРАННЯ.

«URBAN бібліотека — це перший такий об’єкт у Львові, гарний зразок для наслідування в інших містах, платформа, що випробовує нові формати, заходи, вміння, знання, платформа, що дає можливість створювати нові проекти навколо ідеї URBAN і їх втілювати. Це — місце проведення цільових заходів по обговоренню важливих для міста питань, комфортне і затишне місце для читання і спілкування, оснащене комп’ютерами і відповідною технікою (комп’ютери, мікрофони, фотоапарат, проектор, екран, sound-система, планшети, VR), місце для експонування мистецьких творів, проведення перформансів, місце для проведення воркшопів, майстер-класів, лекторіїв, кінопереглядів, скайп-конференцій, місце для реалізації авторських проектів, місце отримання альтернативної освіти і практичних навичок. Місце, що надихає», — додали в управлінні культури ЛМР.

Довідка

URBAN бібліотека знаходиться в квартирі старого будинку початку ХХ століття, що робить її дуже харизматичною і надає квартирниковий формат, який зберегли. Бібліотека була повністю оновлена: була збільшена енегропотужніть, замінено електрокабелі і створено нова система освітлення, відреставровані вікна і двері, автентичність яких збережена, були закуплені нові меблі та створені ексклюзивні книжкові стелажі, встановлені сучасні вентиляційні системи, закуплена сучасна література. Бібліотека має свою кухню, де можна попити кави з тістечками, читаючи книгу або дискутуючи. Оновлення бібліотечного простору — 1 225 000 грн.

Загалом у Львові 40 міських бібліотек, 23 — дорослі та 17 дитячих. Тенденція оновлення та трансформації бібліотек, яка зараз дуже виражена в міській політиці, дає свої плоди. Минулого року відремонтували та відкрили 4 дитячі бібліотеки на загальну суму 1.441.500 грн. В цьому році ми вже відкрили нову Smart бібліотеку для дітей на Рясне (Ковалика, 1) — 7.738.000 грн, також ведуться ремонтні роботи :

1. Сенсотека (вул. Самчука, 22) — 1 500 000 грн (загальна вартість робіт 3 519 930 грн)

2. Іннотека (вул. Городоцька, 285) — закладено 1 000 000 грн (загальна вартість — 3 520 000 грн)

3. Мейкерспейс (пр. Червоної Калини, 81) — 2 300 000 грн

4. Філія № 16 (вул. Старознесенська, 56) — 420 000 грн

5. Філія № 37 (вул. Миколайчука, 1) — 400 000 грн

6. Дитяча бібліотека-філія № 27 (вул. Б. Хмельницького, 175)

7. Філія № 43 (вул. Стрийська, 79) — 1 400 000 грн.

Фото: ЛМР