П’ятниця, 27 Грудня

Сміттєпереробний завод у Львові за 4 місяці збудували лише на 5%

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На початку квітня будівництво сміттєпереробного заводу у Львові було виконано на 25%, при тому звести його обіцяли до кінця року. Наразі підрядник виконав 30% від загальних робіт, пише Еспресо.Захід

Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13 у Львові виконує одна з найбільших будівельних польських компаній Control Process S.A., яка стала переможцем міжнародного тендеру. Загальна вартість договору (обладнання та роботи) становить 34,817 млн євро.

Як повідомили у Львівській ОВА, за результатами огляду ходу виконання робіт, станом на початок серпня підрядником виконано 100% робіт з проєктування та на 80% виготовлено робочу документацію. Самі будівельні роботи реалізовано на 30%.

Зазначається, що підрядник за умовами контракту має забезпечити відповідне технологічне обладнання, яке забезпечить прийом, сортування, біологічну обробку твердих побутових відходів і отримання у підсумку вторсировини (пластик, папір, картон, скло, метал), відновленого палива (pre-RDF) і біологічно-інертних залишків, які будуть захоронятися на полігоні твердих побутових відходів.

Проєкт реалізується на основі умов контрактів, які розроблені Міжнародною федерацією інженерів-консультантів FIDIC. Комплекс послуг з інженерно-технічного нагляду та контролю за якістю та безпечністю виконання будівельно-монтажних робіт здійснює литовська компанія Hidroterra Ltd, яка була відібрана на підставі міжнародного конкурсу та погоджена ЄБРР.

Передбачається, що на заводі можна буде переробляти 250 тис. тонн відходів на рік. Це саме та кількість відходів, яку сьогодні збирають у Львові. Раніше йшла мова, що ділянка, на якій будується завод, є досить складною, адже поруч тече річка Полтва. Відтак, щоб уможливити будівничі роботи, на території майбутнього заводу було забито понад дві тисячі палів. Загальна площа ділянки 9,7 га, а площа забудови становитиме 21 901,30 м².

Загалом налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у Львові передбачає три важливі паралельні процеси: будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів (станом на зараз виконано 25% робіт), рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища (виконано 91% всіх робіт), компостування роздільно зібраних харчових та садово-паркових відходів (роздільний збір органічних та садових відходів та їх подальше перероблення на міській станції компостування).

Ще на початку квітня повідомлялося, що до кінця 2023 року підрядник планує повністю завершити будівництво заводу і перейти до етапу монтування обладнання. Тоді представник підрядника зазначав, що “зараз заливаємо фундаменти, встановлюємо металеві конструкції даху. Через 3-4 місяці будемо закривати панелями зовнішні фасади заводу. Плануємо закінчити будівельні роботи до кінця року, а вже наступного – буде доставка різних технологічних споряджень для осушки та іншого”. Відтак у 2024 році сміттєпереробний завод мав би вже запрацювати.

Однак, зважаючи на теми будівництва – за 4 місяці роботи реалізовано лише на 5% – до кінця цього року навряд чи вдасться побачити завершений сміттєпереробний завод у Львові.