П’ятниця, 29 Листопада

Смачний делікатес: як біля Львова працює ферма равликів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Солонці неподалік Львова вже кілька років працює ферма “Західний равлик”. Це родинна ферма львів’ян Ірини та Івана Юськевичів, котрі активно займаються вирощуванням і розведенням їстівних равликів.

Вони займаються реалізацією равликів для забезпечення споживання цієї продукції в Україні та за її межами, а також проводять навчання згідно даної теми для початківців та новостворених господарств. Восени 2018 року господарство експортувало у ЄС до 25 тонн делікатесу.

На фермі проводиться масштабне спаровування та вирощування поголів’я равликів з метою подальшої переробки яєчок на ікру і слизу для фармацевтики та косметології.

На зиму чи при транспортуванні равликів за кордон молюсків вводять у анабіоз. Для цього у спеціальних приміщеннях понижується температура, і равлики не гинуть, а впадають у глибокий сон, пише Львівський портал. Тоді стелажі з приміщення забирають, равликів поміщають в ящики. Тут налаштовують певний температурний режим, завдяки якому равлики мають можливість перезимувати приблизно з серпня до середини лютого.

У цьому цеху маточне стадо. За весну равлик щомісяця відкладає свою ікру.

«В горщечок помістилось чотири равлика, і одночасно вони скидали ікру. Тоді ікра ця переміщається в окремі контейнери, потрапляє в інкубаторне приміщення за певний період з ікри починається молодняк», – розповідає власник сімейного фермерського господарства «Західний равлик» Іван Юськевич.

Фермерський слимак стає дорослим за дев’ять місяців, тоді як природному потрібно три роки.

«Вони виступають в певний рік з чоловічими гормонами в інший рік з жіночими гормонами. Равлики використовую ці органи дотику підбираючи пару. Після спаровування два равлика відкладає ікру», – говорить Іван Юськевич.

Набутий досвід в даній галузі дозволяє запропонувати широкий асортимент, м’яса равлика, як готової продукції в харчових цілях, так і поголів’я маточних стад для розведення наступним поколінням починаючих ферм.

«Ми не лише вирощуємо равликів для переробки чи приготування: на нашій фермі ми також готуємо маточні стада для майбутніх фермерів, які проходять у нас навчання. Загалом на Львівщині уже зареєстровано 20 ферм равликів. Попит на равликів в Україні активно зростає, проте культура поїдання молюсків ще не настільки розвинена, як у ЄС. Тож увесь надлишок равликів буде експортовано до Франції, Італії, Іспанії та Бельгії», – повідомив він.

Їдять равлики спеціально засіяну травичку та сертифікований корм. Із одного гектара поля равликів можна зібрати 20 тон продукції, але для цього необхідно затратити близько 80 тисяч євро.

Равликів розміщують у теплицях, де їм завжди тепло, комфортно й безпечно, адже жоден їх ворог у вигляді птаха чи миші не зможе зашкодити. Вона орієнтована на заселення 1 гектара поля равликами. В тепличному комплексі равлики ростуть орієнтовно до середини травня, до повного зникнення нічних приморозків.

Тричі на рік відбувається масовий забій равликів, звідки отримують свіже філе. В кінці мушлі равликів стерилізують, аби уникнути запаху та до повного уникнення інфекції. Після цього етапу в ці мушлі поміщають фаршироване філе равликів.

Делікатес звичайно не з дешевих. Наприклад, равлики в олії з медово-лимонним соусом в скляній баночці продається по 100 гривень за 100 грам.

На фермі постійно проводять дитячі екскурсії для школярів, майстер класи та гастротури, однак наразі запрошують вже після карантину.