Європейський Союз підтвердив відсутність загроз для дії безвізового режиму з Україною та очікує, що його повноцінне функціонування відновиться після пандемії коронавірусу.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що для українців не існує жодних загроз для дії безвізового режиму. Однак повноцінно безвіз знову запрацює після пандемії коронавірусу.
Про це він сказав за результатами 22-го саміту Україна-Європейський Союз на спільній пресконференції з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, передає “Європейська правда“.
“Ми отримали запевнення у тому, що безвізовому режиму нічого не загрожує і він буде відновлений після пандемії”, – заявив Зеленський.
Про відновлення безвізу за сприяння епідемічних умов також йдеться у спільній заяві за підсумками саміту:
“Ми привітали продовження успішної імплементації безвізового режиму для громадян України. Ми наголосили на важливості продовжувати виконувати критерії лібералізації візового режиму та пришвидшувати відповідні зусилля щодо реформ. Ми з нетерпінням чекаємо відновлення звичних можливостей для подорожей наших громадян, щойно це дозволять епідемічні умови”.
Зеленський також зазначив, що під час переговорів ретельно розглянули прогрес імплементації Угоди про асоціацію.
“Окреслені подальші кроки активної співпраці України з Європейським Союзом. Можу запевнити – наші плани амбітні та безпрецедентні”, – зазначив він.
“Вдячний Євросоюзу за надзвичайно важливу допомогу, надану Україні. Мова й про безпосереднє реагування на пандемію, і про підтримку макроекономічної стабільності в нашій країні. Ми маємо єдину позицію, що вакцина проти коронавірусу має стати спільним і доступним глобальним надбанням для всіх країн. Сподіваємося на подальшу тісну взаємодію з ЄС у цьому важливому питанні”, – додав президент.
Своєю чергою президент Європейської ради Шарль Мішель зауважив, що ЄС залишається надійним партнером України, про що свідчать обсяги допомоги, наданої Україні та співпраця у протидії COVID-19. Він зазначив що Угода про асоціацію надає межі для співпраці, а метою є пошук умов для поступової інтеграції України у внутрішній європейський ринок.
Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель додав:
“Ваш прогрес – це наш прогрес. Ваша безпека – це наша безпека. Макрофінансова допомога – це частина цього партнерства. І мобілізація ресурсів для того, щоб боротися з COVID, – це також частина нашого партнерства. У нас спільні кордони, історія, культура та цінності. Український народ багато жертвує для свого процвітання, для кращого майбутнього, і це майбутнє – частина нашого майбутнього. Ви можете на нас розраховувати”, – сказав він.
Фактично ЄС визнав, що поки що немає “регресу” у питанні боротьби з корупцією, є лише “небезпека такого регресу” з боку України.