Неділя, 16 Червня

Сестри-шахістки зі Львова знялися з етапу Гран-прі через участь там іншої львів’янки, яка гратиме за росію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) оголосила про відмову найсильніших українських шахісток – сестер Анни та Марії Музичук – від змагань на третьому етапі Гран-Прі в індійському Нью-Делі. Про це повідомляє офіційний сайт організації.

Українські гросмейстерки пропустять індійський етап Гран-Прі ФІДЕ. Найімовірніше, на цей крок титуловані сестри-шахістки пішли через участь у змаганнях двох росіянок – також уродженки Львова Катерини Лагно та Олександри Горячкіної.

ФІДЕ причини відсутності сестер Музичук не озвучила. Натомість оперативно підшукала заміни українським шахісткам. Замість них у Нью-Делі змагатимуться грузинка Ніно Баціашвілі та господарка змагань Вайшалі Рамешбабу.

Водночас на зняття Анни та Марії Музичук відреагував тренер чинного чемпіона світу Карлсена. Петер Гейне Нільсен пов’язав відмову українок із допуском двох росіянок у час агресії РФ проти України.

«Не повинно бути так, щоб відступали жертви», – заявив тренер.

Раніше НОК України закликав усі спортивні федерації відмовитися від участі в турнірах, у яких дозволять змагатися спортсменам із Росії та Білорусі. Публічно від ідеї такого бойкоту відмовилася тенісна федерація. Натомість низка інших уже бойкотують змагання.