Неділя, 29 Грудня

Щоб працювати в Україні, американка за три місяці вивчила мову

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Волонтерка Корпусу Миру Кетрін Фітч два роки мешкає в Україні. Працює у Львівському обласному молодіжному центрі, пише Gazeta.ua.

“Волонтери не приймають кінцевого рішення про те, де працюватимуть, але можуть пропонувати свої варіанти. Бажаними для мене були Україна та Марокко. Хоча, зрештою, я була готова їхати будь-куди, – каже Кетрін Фітч. – Марокко межує з Іспанією. Це країна, де я довго жила. Про Україну найбільше дізналася, готуючи проект в університеті. Порівнювала революцію в Україні й Іспанії. Україна вражає в тому плані. Купила підручник з історії України і вивчаю з превеликим задоволенням. На неї постійно хтось нападав, але вона не здалася. Через таку схожість з Іспанією сподівалась, що Україна мені сподобається так само”.

Для волонтерів є обов’язковою умовою вивчення державної мови країни, в яку їдуть, повідомляє wz.lviv.ua.

“Ще перед тим, як приїхати сюди, ми три місяці поспіль по чотири години щодня вивчали українську. А російської не знаю зовсім. За час мого перебування тут з цим виникали проблеми. У родині, де спочатку жила, розмовляли російською. Почувалася некомфортно. Одного разу в кафе попросила офіціантку перейти на українську, і вона відмовила. Українська – гарна мова, з цікавою історією. Але чомусь стільки людей розмовляє російською. Особливо дивує, що її мало чути у столиці”.

За словами Кетрін Фітч, її найбільше вразили стосунки серед українців.

“Ці люди надзвичайно дружелюбні. Тут справді відчуваю себе частиною великої сім’ї, громади. У США нібито теж комфортно. Але знайти друзів, підтримку набагато важче. Стосунки між людьми дуже розмежовані. Скажімо, колега по роботі – це лише колега, а в Україні ти можеш товаришувати і зі співробітниками, і з керівниками”.

Гроші на проживання в Україні надає Корпус Миру.

“Це так звана волонтерська зарплата для проживання тут. Але оскільки робота все ж волонтерська, то вона відносно невелика. Не хочу називати точної цифри, скажу лише, що моя зарплата така ж, як у середньостатистичного українського вчителя – 4500 гривень. Мені цього достатньо. Перші півроку жила із гостьовою сім’єю, яку мені знайшов заклад, у якому працюю. За цей час навіть трішки зекономила. Тепер винаймаю квартиру”.

Кетрін Фітч народилася у штаті Кентуккі. Живе у штаті Нью-Джерсі. Їй 25 років. Отримала ступінь бакалавра за спеціальністю “Міжнародні відносини та історія” в університеті Індіана Весліен. Мама – міжнародний консультант у Британії, батько – професор комунікацій у Нью-Джерсі.

Корпус Миру США – благодійна організація, що співпрацює з Україною з 1992 року. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто триватимуть усе життя. Волонтери допомагають у розвитку молоді та громад, а також у вивченні іноземних мов.