Субота, 30 Листопада

Український сайт для перевірки однофамільців і картою їх проживання

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У мережі вже кілька років працює карта України з пошуком рідних за прізвищем. При введенні прізвища в рядок пошуку, сайт зазначає місця, де воно найбільш поширене і повідомляє, яка кількість людей носить це прізвище.

Онлайн-портал вміщає 876 000 прізвищ та 30 000 населених пунктів України.

На сайті під назвою “Рідні” – ridni.org можна перевірити кількість своїх однофамільців і дізнатися місця їх проживання в Україні.

Після введення прізвища в рядок пошуку, програма видає карту, на якій позначені локації, де воно найбільш поширене, а також повідомляє кількість носіїв, найпопулярніші імена та міста, де живуть з таким прізвищем. Пошукова система пропонує й схожі до введеного прізвища.

Також функціонал сайту дозволяє дізнатись згадки заданого прізвища  у козацьких реєстрах від 1756 року.

Матеріали були взяті з архівів України і оцифровані. Про це повідомляють творці карти із товариства українських родовідників «Рідні».

“Весь Національний архівний фонд України в 680 архівних установах нараховує 37 млн одиниць зберігання. Знайти в численних каталогах архівні справи, стосовно населеного пункту ваших предків – справа рутинна і непроста.

Протягом року ми працювали над оцифруванням і систематизацією різноформатних каталогів, щоб тепер мати можливість надавати зведений перелік джерел в короткий термін і в зручному форматі. Цей витяг ми називаємо джерельною довідкою”, – йдеться на сайті.

Наприклад, з прізвищем Гаврилів в Україні проживає 1963 людини. Більша частина з них – у Львові.

Найбільше Мельників проживає в Києві (6583), Вінниці (2385) та у Львові (2173). Загалом носіїв цього прізвища є 107 878. Серед архівів XVII–XIX століть прізвище МЕЛЬНИК числиться серед старшини Гетьманщини, православного духовенства та єврейства.

Одні з найпоширеніших українських прізвищ є Шевченко, Мельник, Бойко, Коваленко, Бондаренко, Ткаченко, Кавальчук, Кравченко, Олійник, Шевчук, Коваль, Поліщук, Бондар, Ткачук, Мороз, Марченко, Лисенко, Руденко, Гаврилюк.

Пропонуємо почати з прізвища одного з наших президентів: ГрушевськийКравчукКучмаЮщенкоЯнуковичПорошенкоЗеленський.

Найпопулярніші імена

В них на сайті також є інтерактивна карта поширення власних імен українців, народжених у ХХ сторіччі. Вона охоплює 1925-1995 роки. Можете побачити як змінювались та які були тенденції та моди називати новонароджених у різні роки.

10 найпоширеніших імен: Олександр, Тетяна, Сергій, Володимир, Олена, Наталія, Ольга, Микола, Марія, Валентина.