Неділя, 29 Вересня

Ревматичний та ревматоїдний артрит — що це та чим вони відрізняються

Ревматичний і ревматоїдний артрит — це схожі терміни, які характеризують два різних захворювання. Обидва вони призводять до ураження суглобів, однак мають різні причини розвитку та потребують різного лікування. Лікарям важливо розуміти, яка саме патологія виникла в людини, перш ніж призначати їй препарати. Тому необхідно не займатися самолікуванням, а вчасно звернутися до лікаря та пройти повноцінну діагностику. Після цього спеціаліст призначить необхідні медикаменти, які позбавлять патологічних симптомів і дозволять насолоджуватися життям. Так, у лікуванні активно застосовується Мелоксикам — з механізмом його дії при артриті можна ознайомитися за посиланням: https://anc.ua/ru/product/meloksykam. Вказані патології призводять до розвитку патологічних змін у суглобах, тому створюють постійний дискомфорт. Рухливість зчленувань знижується, людину переслідує постійний біль та ще низка місцевих і загальних симптомів. Що далі ви затягуєте зі зверненням до лікаря — то більша ймовірність формування дегенеративних змін, які потім вилікувати буде неможливо. Тому за перших проявів рекомендується звернутися по допомогу.

Основні відмінності між хворобами

Насправді ревматичний та ревматоїдний артрит відрізняються майже за всіма важливими показниками:

  1. Причина виникнення. Ревматичне ураження формується через сенсибілізацію організму до стрептококів, яка формується після перенесених тонзилітів. Ревматоїдний артрит — це результат агресії імунної системи до власних тканин.
  2. Клінічні відмінності. Ревматоїдний артрит розвивається поступово, руйнуючи тканини суглоба та призводячи до розвитку неухильного дегенеративного процесу. Через це формуються характерні деформації, які порушують функціональну здатність суглобів. Для ревматичного артриту характерний гострий початок, бурхливий розвиток і супутні ураження внутрішніх органів — насамперед серцево-судинної.
  3. Особливості лікування. Оскільки ревматичне ураження не призводить до органічних змін, його можна повністю вилікувати, призначивши медикаментозну терапію. Наслідки ревматоїдного артриту та деформації — невиліковні, а розвиток основного захворювання можна тільки сповільнити, але достатньо відчутно.

Враховуючи різницю, тільки лікар може встановити точний діагноз і підібрати терапію. Інакше вживані заходи будуть неефективними.


Як лікують ці захворювання

Передусім для лікування цих артритів застосовують медикаментозну терапію — з механізмом дії призначених препаратів ви можете ознайомитися за посиланням: https://anc.ua/ru. Також використовують:

  • лікувальну фізкультуру;
  • масаж;
  • фізіотерапію.

У тяжких випадках лікарі можуть запропонувати навіть хірургічне втручання.