Понеділок, 23 Грудня

Репортаж з лікарні у Стебнику на Львівщині, де лікуються хворі на коронавірус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Журналісти “ВАРТО” 11 липня відвідали міську відвідали лікарню у Стебнику, де перебувають хворі на коронавірус та ті, у кого його підозрюють. Це епіцентр коронавірусу на Дрогобиччині.

Вони з дозволу лікарів показали, який стан справ зараз у лікарні.

Стебницька лікарня на Дрогобиччині

Маски одразу попросили відкласти, тільки респіратори. У рукавах комбінезона роблять дірку для великого пальця, щоб не сувався. Далі дві пари рукавичок, бахіли, шапочка та щитки.

Зайшовши в коридор лікарні, за ним – палати. У респіраторі дихати стає все важче, в окулярах швидко збирається конденсат.

В лікарні 60 ліжкомісць для коронавірусних хворих. Пацієнти з підозрами чекають окремо в палатах на результати діагнозу, а коли діагноз підтверджується, то підсилають до інших.

Пацієнтів не можуть навідувати близькі люди та родичі, тому люди у скафандрах – єдині, кого вони бачать щодня.

Для медиків, коли на зміні у відділенні, ані води попити, ані сходити в туалет. І так 6 годин. Дуже виснажливо. Один із ризиків як лікар може заразитися – це торкнутись свого одягу, коли знімає засоби захисту. Тому перед тим його обробляють з турбін із дезінфектором.

“Ой, нє, хлопці, я вже тут всього надивився. Температура, млість, біль, ломота отака підла”, – поділився симптомами хворий на коронавірус мужчина.

“Люди страждaють. Я вже тут два тижні і всього бачив, щоб вся здорова Україна була, щоб ніхто не хворів”, – розповів інший пацієнт зі сльозами на очах.

Для утилізації використаних засобів захисту лікарня придбала спеціальну піч, щоб інфекція, яка є на території лікарні, тут утилізувалась. Залишилось отримати лише кілька погоджень.

Загалом, в лікарні є все забезпечення. Медикаменти, засоби захисту, обладнання. Не вистачає лікарям лише моральної підтримки:

“Від коментарів та нeнависті в Інтернеті у нас опускаються руки. Після цього бруду навіть потім не хочеться виходити на роботу… Коли ти викладаєш себе на всі 100, іноді, жeртвуючи своїми родинами та сім’ями, бо ти стараєшся себе огородити, щоб не принести якоїсь небезпеки. Читаючи коментарі людей, хочеться направду плакати. Дуже піднімає нам дух – банальне «дякую», – розповіла лікарка.

“Послаблюючи карантин, не слід послаблювати пильність. Небезпека є, і ризикувати власним здоров’ям та оточуючих точно не варто. Пацієнти лікарні закликають нас берегтися, і нікому не бажають опинитися на їхньому місці. Пам’ятайте і про медиків, яким інколи не дуже приємно читати необдумані та емоційні коментарі”, – зазначається у коментарі до відео.