У Львові планують відкрити рекрутинговий центр 38 окремої бригади морської піхоти. Відкриття офісу має відбутися впродовж найближчих тижнів.
Про це Суспільному розповів сержант 30 ОБМП Олександр Молодий.
“Нам потрібні різні фахівці: від водіїв пасажирських автобусів, майстрів з ремонту техніки до штурмовиків. Звісно, найбільше нам потрібні штурмовики. Якщо вони не вміють, то ми їх навчимо”, — каже він.
За словами морського піхотинця, підписати контракт запрошують чоловіків та жінок віком від 20 до 60 років або мобілізованих від 25 до 60 років.
“У нас є півтора десятка пасажирських автобусів. Там потрібен водій, який має категорію, досвід, буде їздити, ремонтувати. Він не буде штурмувати на пасажирському автобусі посадку. Він буде перевозити людей”, — пояснює Олександр Молодий.
Також 38 ОБМП потребує танкістів, артилеристів, зенітників, зв’язківців, операторів БПЛА.
“У нас служать і жінки. Вони є у фінансовій службі, у медичній, у бойових підрозділах. У роті снайперів була жінка. Якщо є вакансії, то жінку можуть взяти і в танкісти”, — запевняє військовослужбовець.
Щодо оплати, то в морській піхоті та в десантно-штурмових військах грошове забезпечення вище, ніж у сухопутних.
“Ректуринговий центр працюватиме у Львові по вулиці Богдана Хмельницького, 37. Це поруч з церквою святого Миколая. Майбутнім морпіхам треба мати з собою паспорт та військовий квиток. З людиною проведуть співбесіду. І якщо людина підходить нам, а ми – їй, то оформлюємо документи”, – пояснює сержант.
За його словами, після оформлення документів, рекрут їде у навчальний центр морської піхоти, де впродовж місяця навчають базової військової підготовки. Далі — потрапляє у бригаду.
“Залежно від того, куди людина потрапляє — їде донавчатися закордон, або ж відразу до роботи. Наприклад, якщо потрапляє на посаду водія пасажирського автобуса, на якому ти пропрацював 30 років, то ти сідаєш і працюєш. А якщо ти потрапив у штурмовики або оператори БПЛА, чи в танкісти, то люди їдуть за кордон на місяць-півтора”, — пояснює Олександр Молодий.
І додає, що контракт підписують на три роки.
Рекрутинговий центр 38 окремої бригади морської піхоти стане восьмим рекрутинговим центром, який відкрили різні військові підрозділи у Львові. Проте військовослужбовець вважає, що чим більше таких центрів, тим краще: люди повинні мати вибір.
Разом з тим, на його думку, рекрутингові центри не замінять територіальні центри комплектування (ТЦК).
“ТЦК займаються оформленням документів та супроводжують військовослужбовця навіть після звільнення. Наприклад, не дай Боже, ти загинув. Хто буде шукати твою родину, щоби оформити всі виплати? Або якщо ти поранений і демобілізувався, тебе все одно повинні супроводжувати. Саме цим займається ТЦК”, — говорить він.
Сам Олександр Молодий до 24 лютого 2022 року працював директором парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.
“В березні 2019 року я зрозумів, що я піду на війну. Підписав контракт резервіста з 503 батальйоном морської піхоти. У 2021 році ми встигли пройти напівлегальні збори. Тому що з 2019 року кошти на це не виділялися. Але у нас був класний командир батальйону (Вадим Сухаревський, — ред.), який провів тільки одні збори, але вони багато нам дали”, — каже сержант морської піхоти.
А 25 лютого 2022 року зі Львова виїхали три автівки з резервістами, які прямували до свого підрозділу. Разом із ними й Олександр Молодий, який відтоді виконує бойові завдання у бригаді морської піхоти.