П’ятниця, 19 Серпня

Реконструкцію площі Двірцевої можуть розпочати у вересні

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Реконструкцію площі Двірцевої у Львові планують розпочати у вересні. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів речник ЛКП «Львівавтодор» Олексій Хміль, яке є замовником проекту.

«Проект має пройти всі погодження та експертизу. Після цього будемо оголошувати тендер на визначення підрядника робіт. За попередніми планами, у серпні закінчимо Личаківську, а з вересня маємо розпочати роботи на площі Двірцевій», — розповів Олексій Хміль.

На реалізацію проекту реконструкції площі Двірцевої у Львові із бюджету розвитку виділили 69,4 тисячі гривень. Відповідне розпорядження підписав міський голова Львова Андрій Садовий 8 травня.

«У даному розпорядженні є 69 тисяч гривень на оплату геологорозвідувальних робіт проектанту по площі Двірцевій», — розповів у коментарі Tvemisto.tv заступник департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець.

Нагадаємо, на початку квітня ЛКП «Інститут просторового розвитку» оприлюднив оновлений проект реконструкції площі Двірцевої у Львові, згідно з яким на площі побільшає зелені та зупинок для громадського транспорту, а рух транспорту та пішоходів планують розділити на 4 смуги. Крім цього тут може з’явитися багаторівневий паркінг (за наявності інвестора) та велосмуги.

Відповідно до проекту, фонтан на Двірцевій площі буде перенесено, а сам він матиме вигляд струмочку. Він проектувався з урахуванням європейського досвіду та проблем фонтану на площі Митній.

Дорожнє покриття для приватного транспорту на Чернівецькій вулиці заплановано зробити асфальтованим. При цьому бруківку на вулиці залишать.

«Управління охорони історичного середовища зверталося до нас із проханням подумати, як можна зберегти бруківку. Ми для себе прийняли рішення вкласти пішохідну смугу та трамвайну колію бруківкою, що лежить на площі Двірцевій. Це забезпечить фізичний пріорітет трамваю перед іншими транспортними засобами. Наприклад, автобус, котрий їде по асфальту та наближається до смуги з бруківкою, автоматично буде пригальмовувати, пропускати трамвай і тільки після того переїжджати колії», – пояснює одна із розробниць проекту, очільниця відділу урбаністики «Інституту просторового розвитку» Олександра Сладкова

Загалом бруківкою покриють значну частину площі, а за словами головного архітектора міста Юліана Чаплінського, там з’явиться нове покриття, що зробить її комфортнішою для людей на візках, і тих, хто котить валізи.

«Там в дизайні лишається багато бруківки. Усі відвідувачі Двірецевої одразу зрозуміють, що вони не в Києві, а у Львові», – сказав він.

За словами очільника «Інституту просторового розвитку» Олега Шміда, реалізація проекту має тривати 2 роки: за перші 12 місяців має бути зроблена частина площі для громадського транспорту, а частина для приватного транспорту та вулиця Чернівецька – за наступний рік. Замовником проекту є «Львівавтодор».

Share.